Smartfony pokonały komputery!

Kiedy jeszcze kilkanaście miesięcy temu pojawiały się głosy o tym, że już niedługo komputery mogą zostać wyparte przez smartfony, większość z nas nie chciała wierzyć tym opiniom. Teraz stają się one coraz bardziej prawdopodobne, czego najlepszym potwierdzeniem są statystyki sprzedaży z ubiegłego roku.

Rok 2012 był pierwszym rokiem, kiedy sprzedaż smartfonów była wyższa niż sprzedaż klasycznych komputerów. Producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i zwiększają produkcję określonych produktów. Wystarczy wspomnieć, że w 2012 r. do sklepów dostarczono łącznie aż o 73 miliony więcej smartfonów niż komputerów.

Co ciekawe, największą sprzedaż smartfonów odnotowano w ostatnim kwartale roku. W tym okresie sprzedano blisko 1/3 wszystkich modeli sprzedanych w ubiegłym roku. Sprzedaż rosła bardzo gwałtownie. Wzrost wyniósł ponad 60%. Można się więc spodziewać, że w bieżącym roku cały czas będzie utrzymywała się taka tendencja, a sprzedaż smartfonów w dalszym ciągu będzie dynamicznie rosła.

Łącznie na całym świecie w 2012 r. sprzedano 487,7 mln smartfonów W tym samym czasie sprzedaż komputerów wyniosła 416,6 mln komputerów, czyli klasycznych tabletów, laptopów, netbooków i tabletów. Sprzedaż tabletów miała zdecydowanie największy wpływ na ostateczną wartość sprzedaży w tym sektorze. W ich przypadku wzrost sprzedaży w ubiegłym roku wyniósł blisko 300%. W tym samym czasie sprzedaż laptopów i pecetów wzrosła o zaledwie kilka procent. Netbooki sprzedają się natomiast gorzej niż dotychczas. W ich przypadku sprzedaż spadła o blisko ?. Można więc stwierdzić, że w ubiegłym roku klienci najbardziej cenili sobie połączenie wysokiej funkcjonalności z niewielkimi rozmiarami urządzenia.

 

1 Comment on "Smartfony pokonały komputery!"

  1. In-formatorRules | 9 lutego, 2013 at 12:33 |

    No może jeszcze nie całkiem pokonały,ale zdecydowanie są blisko:)
    Ja mam trzy ulubione wynalazki tych czasów: smartfon oczywiście, laptopa i telewizor 3D – i powiem tyle, ze czuję się z nimi super! Moja kobieta nieco mniej, no ale cóż… hehehehe

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.