Bądź panią w swoim królestwie!

Kuchnia dla kobiety to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Kuchnia jest królestwem kobiet, więc to ona powinna się tam czuć dobrze i mieć nieskrępowane ruchy.

Każdy ma inny gust, więc ile domów tyle można spotkać różnych kuchni. Jedni są zwolennikami kuchni z tradycyjnym blatem, wbudowaną kuchenką i  lodówką, stołem wraz z narożnikiem w rogu, aby rodzina mogła zjeść wspólnie posiłki. Wszystko jednak zależy od tego jak dużą przestrzeń mamy możliwość zagospodarować. Coraz częściej widzi się projekty kuchni w których szafki umieszczone są przy ścianach, lecz oprócz nich znajdują się także na środku jako ?stół? czy blat do przygotowywania potraw. Często również odchodzi się od wspólnych posiłków jadanych przy kuchennym stole w rodzinny gronie, gdyż zabiegani za własnymi sprawami, nie mamy na to czasu. Kuchnia, więc staje się miejscem szybkiego przygotowania, bądź nawet odgrzania obiadu, by zjeść go na kolanach przed telewizorem bądź w biegu.

Moda wraca, więc powracają jak bumerang pomieszczenia w stylu retro. Każdy z nas kojarzy je ze starych filmów, gdyż mają swój unikatowy, ponadczasowy charakter, do którego chce się wracać. Wszystko współgra ze sobą w idealnych kombinacjach. Szafki otwierają się w tradycyjny sposób ? na boki. W kuchni takiej często panuje przepych, pozłacane elementy dodają smaczku. Warto zwrócić uwagę, na charakterystyczne dla tego stylu zlewy i baterie mosiężne. Najczęściej spotykane są takie o dwóch uchwytach o bardzo eleganckim wykończeniu. Bogata gama  kolorystyczna jest cechą nader ważną, przeważa chrom, mosiądz czy brąz. Umywalki miedziane dzięki odpowiedniej baterii stają się jeszcze bardziej eleganckie i gustowne.

Cena zakupu mosiężnej baterii to koszt rzędu od 800 złotych do aż 2 500 złotych. Kuchnia taka najlepiej oddaje swój charakter w dużym pomieszczeniu, jasnym, z mnóstwem ozdób i z wyrafinowanym zdobnictwem.

1 Comment on "Bądź panią w swoim królestwie!"

  1. Kuchnia królestwem? eeee

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.