Praca na wakacje

Wakacje to dla większości młodych ludzi czas beztroskiego wypoczynku. Są jednak i tacy, którzy swój wolny czas wykorzystują w zupełnie innym celu ? wakacyjna praca jest coraz popularniejsza wśród uczniów i studentów. To nie tylko szansa na dorobienie do kieszonkowego i odciążenie domowego budżetu, ale również na zdobycie doświadczenia, które w dzisiejszych czasach jest bardzo wysoko cenione przez wszystkich pracodawców.

Gdzie szukać pracy? Najlepiej w dużych miastach. Nie da się ukryć, że większe miejscowości oferują nam o wiele szersze możliwości w tym względzie niż małe miasteczka. Większa ilość ofert pracy tymczasowej oznacza, że znalezienie zatrudnienia, które będzie odpowiadało naszym wymaganiom powinno nam przyjść zdecydowanie łatwiej.

Jak szukać? W pierwszej kolejności najlepiej popytać wśród znajomych. Oferty z polecenia kogoś zaufanego są najbezpieczniejsze i najpewniejsze. Jeśli nikt ze znajomych nie będzie w stanie nam pomóc, powinniśmy przejrzeć popularne portale internetowe z ogłoszeniami. Ważne, by szukać aktywnie, zamiast naiwnie czekać na to, aż praca sama nas znajdzie.

Czym mogą zajmować się studenci? Możliwości jest bardzo wiele. Latem rośnie zapotrzebowanie na pracowników gastronomii ? przede wszystkim kelnerów i barmanów. W miejscowościach turystycznych można znaleźć również zatrudnienie w wypożyczalniach sprzętu wodnego, czy przy sprzedaży pamiątek.

Jeśli zależy nam na pracy, która pomoże nam zdobyć doświadczenie w zawodzie, powinniśmy poszukać firm, które zatrudniają pracowników na lato. Wiele przedsiębiorstw rekompensuje sobie w ten sposób braki kadrowe związane z urlopami stałych pracowników.

 

1 Comment on "Praca na wakacje"

  1. AnnaMoskiewicz | 6 października, 2013 at 18:21 |

    Czy na wakacje, czy na stałe, to bardzo porządnie jest dział praca opracowany w serwisie goldenline – i to w takim szerszym znaczeniu słowa „praca” bo są i opinie o pracodawcach, i profile pracowników – fajnie powiazane, zerkam regularnie.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.