Pomysły na pracę w domu – jak dorobić?

Mój przyjaciel na niedawny Nowy Rok przysłał mi bardzo może mało optymistyczne ale za to bardzo adekwatne życzenia o treści „Szczęśliwego Nowego Roku. Podrożeje woda, prąd i gaz: Te słowa w dużej części już okazały się prorocze- a przecież mamy dopiero połowę lutego.Jak więc związać koniec z końcem? Jak sprostać niekończącej się recesji w kraju, gdzie się nawet kryzys nie udał? Jak spojrzeć w oczy kolejnym podwyżkom- rachunków oczywiście, nie płac?
Najlepszym pomysłem jest emigracja, choćby do Zimbabwe. Republika ta gospodarczo stoi niedużo gorzej od nas a przynajmniej ciepło. Trzeba się tylko przed wyjazdem zaszczepić na cholerę i unikać stojącej wody.
Jeśli jednak nie chcemy wyjeżdżać spróbujmy telepracy czyli pracy w domu. Pracując w domu możemy dorobić do płacy czy też emerytury (albo zarobić na bilet lotniczy do Zimbabwe) bez konieczności dojazdów, wychodzenia z domu, wynajmowania pomieszczeń. Telepracę zazwyczaj wykonuje się na własnym krześle, przed swoim komputerem. To najprzyjemniejsze miejsce, w którym wykonywać możemy obowiązki zawodowe, bez marudzącego szefa i sztywnego grafiku pracy.
Nie dajmy się jednak zwieść oszustom i naciągaczom. Sieć pełna jest ofert obiecujących gruszki na wierzbie i pracę za 15 tysięcy złotych miesięcznie, wystarczy tylko wpłacić na podane niżej konto 50 złotych i już można się cieszyć….
Akurat.
Jedyne, z czego można się cieszyć, to z faktu, że nie jesteśmy naiwni i nie najemy się nabrać. O ile oczywiście nie dajemy.
Najbardziej rentownym pomysłem na pracę w domu jest otworzenie własnego sklepu na Allegro lub innym serwisie aukcyjnym. Popularność zakupów przez Internet wciąż rośnie jeśli więc mamy pomysł na działalność gospodarczą otwórzmy ją w sieci. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z serwisami aukcyjnymi możesz zacząć sprzedawać niepotrzebne przedmioty, które masz w domu- nieużywane roboty kuchenne, nietrafiony prezent na imieniny, albo rękodzieło. Jeśli umiesz robić na drutach, szydełkować, wyrabiać kolczyki albo inną biżuterię ten ostatni pomysł może być dla Ciebie szczególnie atrakcyjny- to, co robisz hobbystycznie i z przyjemnością, z racji na swoją unikalność i oryginalność może osiągnąć w sieci wysokie ceny i być dla Ciebie źródłem dochodu.

1 Comment on "Pomysły na pracę w domu – jak dorobić?"

  1. No tak… i jeszcze musisz mięć trochę szczęścia:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.