System stropowy

budownictwoW przypadku każdego domu jednym z najdroższych elementów budowy jest oczywiście strop. Pełni on bardzo ważną rolę w każdym domu i przez to musi być wykonany perfekcyjnie. Taki strop to nie tylko sufit lub podłoga w domu. Na dom stale działają jakieś naprężenia, a stropy przenoszą je na ściany. Dzięki temu cała konstrukcja trzyma sztywność i po prostu się nie zawali. Budować stropy można absolutnie od podstaw. W przypadku domków jednorodzinnych kupuje się ogromne deski i docina je w miarę potrzeb, po czym montuje już docięte w odpowiednim miejscu.

W przypadku budynków wielkopowierzchniowych kupuje się już gotowe konstrukcje stropowe (wykonane z żelbetonu lub stali) i montuje. Wydawać by się to mogło proste, ale jest niestety niezwykle drogie. Do zamontowania takiego stropu potrzebny jest bowiem dźwig, którego wynajęcie nawet na kilka godzin kosztuje majątek. System stropowy teriva może jednak obniżyć koszty budowy i ułatwić układanie stropu.

W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z już gotowymi elementami stropu, które montuje się na budynku. Strop teriva wykonany jest z dwóch części. Pierwszą z nich są żelbetowe belki, czyli po prostu element nośny konstrukcji stropu. Są one bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie niesamowicie lekkie. Dzięki temu nie ma potrzeby wynajmowania ogromnych maszyn do wciągania elementów stropu na budynek. Drugi element to wypełnienie w postaci pustaków. Układa się je na już zamontowanej części nośnej. Strop teriva to nie tylko łatwość montażu i niskie koszta. To także świetna izolacja termiczna i akustyczna w budynku.