Wyposażenie hal magazynowych

regały magazynoweNie trzeba pracować w przemyśle jako magazynier, aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że przechowywanie towaru do dystrybucji wcale nie jest taką prostą sprawą. I nie chodzi tu tylko o problem logistyczny, jak pomieścić wszystkie produkty w jednym miejscu i jednocześnie zapewnić im odpowiednie warunki magazynowania.

Problemem jest głównie to, jak odpowiednio zagospodarować np. całą halę czy cały magazyn oddany do dyspozycji przez producenta.

Obecnie powstała cała się różnorodnych maszyn i urządzeń, które ułatwiają przenoszenie, układanie oraz przechowywanie towarów w magazynach, jak przykładowo mechaniczne wciągniki. Umożliwiają one transport z jednego miejsca hali na drugie nawet wyjątkowo ciężkich palet z towarem bez wykorzystywania ludzkiej siły ? wszystko odbywa się mechanicznie za pomocą specjalnych dźwigów. Hale magazynowe wyposażone są również w szereg półek i regałów, na których zostaje ułożony towar w zależności od swojej wagi czy wartości.

Regały magazynowe mogą co prawda bez problemu utrzymywać nawet ogromne ciężary, jednak dla bezpieczeństwa towarów (zwłaszcza drogich sprzętów elektronicznych), w ich górnych partiach zamieszcza się zwykle produkty mniej wartościowe: ubrania, zabawki, produkty żywnościowe etc. które same w sobie niewiele ważną i w razie wypadku nie ulegną większemu uszkodzeniu. Cenniejsze artykuły lub po prostu towar o cięższej wadze jest zaś umieszczany na dolnych półkach: ułatwia to później jego ewentualne zdejmowanie i transportowanie do samochodów dostawczych.

Jesteś właścicielem hali magazynowej? Zgłoś się do nas! K2Team: czyszczenie hal Poznań

1 Comment on "Wyposażenie hal magazynowych"

  1. Dobrze napisane. Ja pamietam, że u nas używaliśmy swego czasu specjalnego wciągnika łańcuchowego, nawet poszukałam namiarów: http://www.nokaut.pl/pozostale-urzadzenia-przemyslowe/wciagnik-lancuchowy-reczny-dor-1000kg-wyprzedaz.html, -super przydatne rzeczy przy przesuwaniu ciężkich towarów, palet czy nawet auta.
    Polecam

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.