Na czym skupić w trakcie ćwiczeń na Walkerze?

Moda na zdrowy styl życia staje się w ostatnim czasie coraz bardziej zauważalna. Coraz więcej osób zastanawia się nad wprowadzeniem do swojej diety większej ilości zdrowych, niskokalorycznych potraw. Coraz więcej jest też wokół nas osób, które uprawiają jakiś sport. W trosce o nasze zdrowie i jakość naszego życia być może warto rozważyć taki model i wprowadzić chociaż drobne zmiany.

Oczywiście nie każdy ma czas, pieniądze i ochotę, żeby zapisać się na siłownię lub do klubu fitness.

Można jednak kupić też profesjonalne urządzenie, na którym będziemy mogli ćwiczyć w zaciszu swojego domu. Najlepiej, żeby było to urządzenie wielofunkcyjne, na którym będziemy mogli ćwiczyć jak najwięcej partii swojego ciała. Takim urządzeniem jest np. air walker. Ćwiczenia na nim łączą bowiem jednocześnie ćwiczenia jakie musielibyśmy wykonać na różnego typu sprzęcie (stepperze, rowerku treningowym czy orbitreku). Tymczasem na tym jednym przyrządzie jesteśmy w stanie wykonać aż 13 różnego typu ćwiczeń.

Ćwiczenia na air walkerze przynoszą wiele korzyści dla naszego zdrowia, samopoczucia i ogólnej wydolności organizmu. Podczas treningu pozbywamy się zbędnych kilogramów, nadmiaru tkanki tłuszczowej, ćwiczymy blisko 80% mięśni rozłożonych w różnych partiach naszego ciała oraz poprawiamy swoja ogólną sprawność fizyczną.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce.

Powinna ona trwać przez minimum 10 minut i opierać się przede wszystkim na ćwiczeniach aerobowych i rozciągających. Następnie można już przejść do ćwiczeń na samym urządzeniu pamiętając oczywiście o wszelkich zasadach bezpieczeństwa (dotyczą one już samego wchodzenia na urządzenie i schodzenia z niego).

Ćwiczenia powinny być dostosowane do naszej kondycji i stopnia naszego zaawansowania. Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z air walkerem powinniśmy rozpocząć od spokojnych niezbyt forsownych treningów. Kiedy jesteśmy już na dalszym etapie zaawansowania możemy spróbować kolejnych wariantów ćwiczeń (np. bez podtrzymywani drążków, z uniesionymi piętami, z przenoszeniem ciężaru ciała).

Be the first to comment on "Na czym skupić w trakcie ćwiczeń na Walkerze?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.