Zimowa pielęgnacja skóry

Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto już zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu swojej skóry w tym czasie. Niskie temperatury i mroźne wiatry są dla niej bardzo niebezpieczne, a przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Podstawa zimowej pielęgnacji to dobry krem nawilżający. Nakładamy go dwa razy dziennie ? rano, mniej więcej pół godziny przed wyjściem z domu oraz wieczorem, przed snem. Zapewni to naszej skórze optymalne nawilżenie i zapobiegnie szkodom wyrządzanym jej przez mróz i przez działanie klimatyzacji.

Przed samym wyjściem z domu powinniśmy dodatkowo zabezpieczać skórę tłustym kremem. Taka warstwa stanowi dodatkową barierę ochronną. Niestety, nie prezentuje się to efektownie. Na co dzień możemy zastąpić krem dobrym podkładem.

Zimą nie należy rezygnować również z nakładania filtrów na twarz, co jest dość powszechnym błędem. Tymczasem promienie słoneczne mogą być równie szkodliwe dla naszej skóry zimą, jak i latem.

Pamiętajmy też o prawidłowej pielęgnacji ust. Najlepiej nie rozstawać się z dobrym balsamem ochronnym. Nakładamy go przed wyjściem z domu i zawsze wtedy, gdy nasze usta będą wydawały się suche. Unikajmy jedzenia na mrozie i oblizywania ust. Inaczej narazimy się na bolesne spierzchnięcie. Jeśli do tego dojdzie, możemy nałożyć na usta grubą warstwę miodu.

Również nasze dłonie wymagają szczególnej troski zimą. Nie powinniśmy wychodzić na zewnątrz bez rękawiczek, nawet jeśli mamy dojść tylko do samochodu. Mróz bardzo wysusza skórę dłoni, sprawiając, że staje się nieprzyjemna w dotyku, a czasem nawet bolesna. Noszenie rękawiczek i regularne nakładanie dobrego kremu do rąk może nas przed tym uchronić.

Be the first to comment on "Zimowa pielęgnacja skóry"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.