Kupno i wynajem – mieszkania w Łodzi

Rozglądając się za własnym mieszkaniem , często stajemy przed dylematem : kupno czy wynajem? I jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety, warto więc starannie je rozważyć zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych i możliwości. Sporym ograniczeniem są przede wszystkim finanse.

Mało który młody człowiek dysponuje w dzisiejszych czasach kwotą, która pozwoli mu na zakup własnego mieszkania. Przeglądając ogłoszenia w rodzaju mieszkania sprzedaż łódź, łatwo można się zorientować, że jest to kwota rzędu 200- 300 tysięcy, bez pomocy rodziców sfinansowanie zakupu własnego mieszkania często jest po prostu nierealne. Młodzi ludzie wstrzymują się jednak od korzystania z niej, twierdząc, że nie można zaczynać samodzielnego życia od pożyczek, decydując się tym samym na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Najprostszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się wynajem mieszkania.

Ceny wynajmu wahają się w zależności od poszczególnych miast, jednak osoba ze stałym dochodem nie powinna mieć problemów z ich pokryciem. Pojawia się jednak pytanie o opłacalność takiej decyzji. Nie da się bowiem ukryć, że płacąc za wynajem napełniamy kieszeń właściciela, sami nie mając z tego żadnych korzyści. Może więc warto zrezygnować z wynajmu na rzecz kredytu hipotecznego? Jeśli uda nam się uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach, jego miesięczna rata nie powinna przekraczać opłat za wynajem.

W tym przypadku wszystkie pieniądze inwestujemy jednak w swoją przyszłość, zamiast wzbogacać nimi inną osobę. Jeśli tylko mamy zdolność kredytową warto zastanowić się nad taką opcją, oczywiście jeśli zależy nam na ustatkowaniu się i znalezieniu stałego miejsca zamieszkania.

1 Comment on "Kupno i wynajem – mieszkania w Łodzi"

  1. Alfispolka | 20 maja, 2010 at 16:48 |

    Korzyść mamy taką, że mamy gdzie mieszkać:) A co prawda, to prawda – płacić ratę na własną chatę, czy wynajem – to chyba oczywiste co się bardziej opłaca.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.