Gra w chowanego

Istnieje wiele takich zabaw oraz gier, które popularne są wśród następnych pokoleń dzieci – przeważnie są to gry proste, które nie będą wymagały żadnego specjalnego sprzętu, tylko grupki kilku chętnych osób do zabawy oraz odpowiedniej przestrzeni. Do takiej zabawy zaliczyć możemy także chowanego. Zabawa ta przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, chociaż starsi także mogą się w nią bez problemu bawić. Polega na szukaniu się nawzajem na terenie wcześniej wyznaczonym.

Jako, że gra ta znana jest praktycznie na całym świecie od wielu już lata powstało wiele jej modyfikacji. Najbardziej podstawowa wersja tejże gry dla dzieci polegała będzie jednak na tym, że jedna osoba z całej grupy zasłania oczy (nie podgląda) i liczy do określonej wartości. Pozostali w tym czasie natomiast mają szansę na ukrycie się tak, aby osoba licząca (następnie szukająca) nie mogła ich odnaleźć. W momencie kiedy zakończy się odliczanie osoby krzyczy jak najgłośniej ?szukam? i rozpoczyna swoje poszukiwania. Wygrywa ten, kto znaleziony zostanie w ostatniej kolejności. Zasady gry mówią także, że osoba znaleziona jako pierwsza zostaje szukającą w rundzie kolejnej. Według innych zasad podczas każdej rundy wybiera się szukającego poprzez losowanie.

W chowanego grać można tak naprawdę wszędzie, w domu, w plenerze, w lesie i wszędzie tam gdzie znajdziemy dogodne miejsca do schowania się i gdzie przestrzenie będą odpowiednio duże do tego rodzaju zabawy.

Be the first to comment on "Gra w chowanego"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.