W świecie niesamowitych kolorowanek

Dla dzieci zabawa ma znaczenie wielkie. Teraz, gdy mamy za oknami wiosnę, szczególnie maluchom chce się wyjść z domu, pobawić na świeżym powietrzu. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisuje teraz na zabawy na łonie przyrody. Naszym dzieciom więc trzeba szukać zupełnie innych rozrywek atrakcyjnych na tyle, aby cieszyły się z pobytu w domu.
Jakie zabawy są dla dzieci odpowiednimi, kiedy trzeba spędzić czas w domu z powodu brzydkiej pogody? Po pierwsze, powinny być to zabawy edukacyjne. Jeśli na dworze jest wiosna, dlaczego by nie powielić tego tematu w naszych domowych zabawach? Dzieci uwielbiają dobrze i zacięcie się bawić, ale jeśli im doskwierać będzie nuda to nic z tego nie będzie. Trzeba umieć zająć nasze dzieci czymś pożytecznym. W tym celu, warto mieć przygotowanych kilka trików na lepsze dni albo i gorsze raczej?
Bardzo pomysłowe jest dawanie dzieciom Kolorowaneki Disneya. Które z maluchów nie robi się purpurowe na widok kolorowanek, które mogą za chwilę wypełniać po brzegi swoimi ulubionymi kredkami kolorowymi. Przy Kolorowankach dla dzieci często dzieci uczą się tak samo, jak przy zwykłych malowidłach, bez wytyczonych ram. Jednakże, rodzice nie powinni zapominać, iż kolorowanki nie zawsze przynoszą taki sam efekt edukacyjny, jak się ma to w przypadku dawania dziecku czystej kartki i zapełnianie jej swoimi własnymi pomysłami. W taki sposób maluchy bardziej się rozwijając, gdyż do głosu dochodzi wiele możliwości kreowania swoich obrazów. Dzieci mają wielką wyobraźnię, a kolorowanki dają im pewne ograniczenia. Nie będąc więc radykalnym, dajmy dzieciom raz takie możliwości rozwoju, a innym razem zupełnie coś odmiennego.

Maluchy mimo pozorów w zabawie lubią trochę sobie pozmieniać to i owo. Najbardziej cieszy nas fakt, że dziecko w ogóle ma chęć do zabawy, że lubi sobie kreować czas wolny, niekoniecznie przy naszym udziale.