Dofinansowanie na książki do szkoły

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie na podręcznikach szkolnych ? których zakupienie, jak wiadomo, to wydatek rzędu kilkuset złotych ? jest skorzystanie z dofinansowania na podręczniki szkolne. Dla kogo przeznaczona jest ta forma pomocy, ile wynosi dofinansowanie i gdzie szukać informacji?

Jak większość tego rodzaju dodatków, dofinansowanie na książki do szkoły podstawowej i wszelkich innych typów szkół przeznaczone jest dla osób o najniższych dochodach, nieprzekraczających 351 lub 501 zł (w zależności od rodzaju szkoły i innych czynników). Wysokość dofinansowania wynosi natomiast od 180 do 352 zł (również w zależności od różnych czynników). Aby ubiegać się o to dofinansowanie, należy wypełnić specjalny wniosek i wypełniony druk zanieść do dyrektora szkoły, do której uczęszcza lub będzie uczęszczać nasze dziecko. Do wniosku należy dołączyć komplet dokumentów, w tym oczywiście przede wszystkim zaświadczenie o dochodach, a także np. zaświadczenie o ewentualnej niepełnosprawności dziecka etc.

Za otrzymane dofinansowanie można zakupić podręczniki szkolne, a właściwie ? kwotę dodatku dołożyć do ceny kompletu książek. Jak bowiem wiadomo, obecnie podręczniki WSIP i innych wydawnictw nie należą do najtańszych i dofinansowanie w kwocie 180 czy nawet 352 zł nie pokrywa kosztu zakupu kompletu książek w całości. Dla osób potrzebujących jednak nawet tak niewielka ? symboliczna wręcz ? pomoc również ma znaczenie i pozwala choć trochę zmniejszyć wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego.

1 Comment on "Dofinansowanie na książki do szkoły"

  1. In-formatorRules | 17 sierpnia, 2012 at 11:26 |

    Tanie podręczniki można też znaleźć na porównywarkach cen, np tu: podręczniki (wrzucam namiar), wtedy łatwo sobie można wyszukać najlepszą tj najtańszą ofertę:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.