Hybrydowy Yaris świetnie się sprzedaje

O tym, że hybrydowe samochody cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym razem mamy jednak na to dowody, którym nie da się zaprzeczyć. Ku zaskoczeniu samego producenta, wszystkie egzemplarze hybrydowej Toyoty Yaris, które zamierzano sprzedać w tym roku zostały już sprzedane.

 

Koncern Toyoty zakładał, że do końca roku uda mu się sprzedać co najwyżej 200 sztuk hybrydowej Toyoty. Rzeczywistość okazała się jednak z goła inna. Wystarczyły zaledwie 2 miesiące od momentu zaprezentowania debiutującej wersji Toyoty, by klienci w naszym kraju zamówili aż 290 egzemplarzy tego modelu. Łącznie stanowi to około 20% całej sprzedaży Yarisa w naszym kraju, dane mówią więc same za siebie.

 

Z drugiej strony musimy pamiętać także o tym, że większa ilość zamówień na dany model w prosty sposób przekłada się na dłuższy okres oczekiwania na odbiór zamówionego samochodu. Obecnie na Toyotę w wersji hybrydowej trzeba poczekać aż pół roku.

 

Dlaczego hybrydowy Yaris cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów? Powody jak zwykle są prozaiczne. Podstawowym czynnikiem, który zwraca uwagę w przypadku tego modelu jest jego stosunkowo niewysoka cena. Za hybrydową Toyotę trzeba zapłacić zaledwie 65 tys. zł., a więc niewiele więcej niż za ten sam model z silnikiem wysokoprężnym. Jeśli uwzględnimy oszczędności na etapie eksploatacji, zakup hybrydowej Toyoty staje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

 

Koncern Toyoty już teraz planuje produkcję na przyszły rok. Nauczony tegorocznymi doświadczeniami, z pewnością zwiększy ilość egzemplarzy hybrydowego Yarisa przeznaczonego do sprzedaży w naszym kraju.

Be the first to comment on "Hybrydowy Yaris świetnie się sprzedaje"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.