Poprawa sytuacji na rynku wynajmu mieszkań

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnące zainteresowanie wynajmem mieszkań. To dobry znak dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem mieszkania pod wynajem. Chętnych na wynajęcie mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji z pewnością nie zabraknie.

 

Do tej pory zdecydowanie największą grupę wynajmujących stanowili studenci. Większość z nich nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania na własność. Standard, który oferują akademiki również nie odpowiada sporej części z nich. Wynajem w tej sytuacji jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.

 

Osoby, które chcą podnająć mieszkanie często mają jednak opory przed wynajmowaniem ich studentom. Teraz ich sytuacja poprawi się, ponieważ zainteresowanie wynajmem mieszkań wykazują już nie tylko studenci. Wielu młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają samodzielne życie również decyduje się na wynajem. Poszukując pierwszej pracy lub pracując na umowę zlecenie raczej nie mają szans na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Wynajem to w ich przypadku świetne wyjście, umożliwiające dobry start w dorosłość.

 

Większe zainteresowanie wynajmem mieszkań przekłada się też na wyższe stawki czynszu, których żądają wynajmujący. Wielu z nich zdecydowało się podnieść stawki. Nawet w takiej sytuacji nie narzekają na brak zainteresowania oferowanymi lokalami, co stanowi doskonałe potwierdzenie teorii o rosnącej podaży na wynajmowane lokale.

 

Dobra passa na rynku wynajmu mieszkań to miła odmiana od tendencji, która utrzymywała się w ubiegłych latach. W latach 2010-2011 sytuacja wynajmujących nie była łatwa. Mieszkania pod wynajem nie cieszyły się zainteresowaniem, stawki czynszu szły w dół. Kryzys był naprawdę poważny, dlatego obecna poprawa sytuacji jest tym bardziej optymistyczna.

Be the first to comment on "Poprawa sytuacji na rynku wynajmu mieszkań"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.