Uważajmy na banki zakładając lokaty

Banki coraz częściej kuszą nas możliwością założenia wyjątkowo korzystnych lokat. Faktem jest, że lokaty bankowe uznawane są za jeden z najbezpieczniejszych a przy okazji najskuteczniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy.

Jako, że w ostatnim czasie bardzo korzystne stało się zakładanie lokat przez internet, wiele banków upatrzyło w tym sposobie znakomitą okazję do podjęcia ofensywy. Oferują dużo korzystniejsze warunki podczas zawarcia umowy, jeśli osobiście pofatygujemy się do placówki. Jeden z banków zdecydował się nawet na dość ryzykowny krok, a mianowicie przygotował ciekawą ofertę depozytu, dostępną tylko i wyłącznie dla klientów, którzy zdecydują się na podpisanie umowy w jednym z jego oddziałów. Trzeba przyznać, że jest to oferta zdecydowanie warta przemyślenia. Według analityków 2013 rok będzie obfitował w wiele nowych i czasem zaskakujących „chwytów” ze strony banków.

Obniżka oprocentowania w nowym roku

Zapowiedziana obniżka stóp oprocentowania wymusza na nich walkę o klienta ze zdwojoną siłą. Istnieje również obawa o to, że banki zaczną zabiegać o klienta w sposób nie tyle nieuczciwy, co „ukrywający pewne dość istotne aspekty”. Chodzi między innymi o sposób przedstawiania ofert, aby namówić jak największą ilość osób do podpisania umowy, bardzo często pomijając ważne szczegóły. Te triki stosowane są przez banki ze sporym powodzeniem nie od dziś. Ile było przypadków zaciągania niekorzystnych kredytów, pomimo zapewnień placówki o wyjątkowo udanej transakcji?

Zawsze można „wykręcić się” od odpowiedzialności „niedoczytaniem umowy”.

Dlatego zanim zdecydujemy się wybrać jedną z dostępnych na rynku lokat, warto zapoznać się ze szczegółami oferty. Jeśli nie mamy w swoim otoczeniu nikogo, kto pomógłby nam zrozumieć jej zawiłości, warto skorzystać z darmowych forów internetowych oraz przeszukać zasoby sieci. Dopiero wtedy, gdy nabierzemy pewności, że dana lokata bankowa rzeczywiście okaże się dla nas korzystna, możemy zdecydować o podpisaniu umowy oraz powierzeniu placówce swoich oszczędności.

Lokaty bankowe porównanie – tutaj znajdzie internetowe rankingi lokat, informacje ze świata finansów, porady dla oszczędzających.

Be the first to comment on "Uważajmy na banki zakładając lokaty"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.