Lepiej kupić czy poczekać?

Oto pytanie, które często zadają sobie dziś osoby, marzące o własnym M. Czy ceny osiągnęły już bowiem wystarczająco niski poziom, a może czekają nas jeszcze bardziej spektakularne obniżki?

Dzisiaj wielu z nas bacznie przygląda się zmianom na rynku nieruchomości. Mamy świadomość, że duża podaż lokali na rynku pierwotnym oznacza m.in. trudności ze sprzedaniem mieszkania na rynku wtórnym. Przede wszystkim zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że możemy z korzyścią dla siebie wykorzystać dużą podaż oraz tendencję do obniżania cen nieruchomości.

Niestety, sprawa nie jest taka prosta. Ze sporym zapasem gotówki na koncie możemy spokojnie obserwować bieg wydarzeń, lecz sytuacja finansowa większości z nas nie jest na tyle komfortowa, byśmy mogli obejść się bez kredytu. I chociaż na myśl o kredycie hipotecznym cierpnie nam skóra, to nie przestajemy głowic się nad tym, jak go uzyskać.

Wszystko więc rozbija się o to, czy bank udzieli nam kredytu i na jakich warunkach. W dodatku jeszcze niedawno do zakupu bardzo ponaglał kończący się program mieszkaniowy „Rodzina na swoim”. Sami zainteresowani przyznają, że wchodzący w życie najwcześniej w połowie przyszłego roku nowy program „Mieszkanie dla młodych” nie jest już tak atrakcyjny.

Kolejne dylematy dotyczą tego, w jaki sposób potraktować zakup mieszkania. Czy zdecydować się na lokal „przejściowy”, który z czasem zamienimy na coś bardziej okazalszego, czy może od razu nabyć mieszkanie docelowe, które potraktujemy w kategoriach inwestycji na długie lata? W tej sytuacji lepiej nie skąpić grosza i zapłacić za fachowe doradztwo, aby nie zainteresować się czasem nieruchomością, której kupno wiąże się z dużym ryzykiem.

Kupno własnego mieszkania to przeważnie życiowa inwestycja. Nic dziwnego, że chcemy dokonać jak najlepszego wyboru, a nasze oczekiwania wobec pośredników nieruchomości rosną. Trudno jest jednak przewidzieć, o ile jeszcze spadną ceny mieszkań. Na razie pozostaje nam przede wszystkim uważne śledzenie ofert, które pojawiają się na rynku nieruchomości (skorzystaj np. z wyszukiwarki
PolishProperty.eu).

Be the first to comment on "Lepiej kupić czy poczekać?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.