Ubezpieczenie OC – co warto mieć na uwadze

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – bo tym właśnie jest popularne OC, to obowiązek nakładany na każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w naszym kraju (oczywiście o ile pojazdem poruszamy się po drogach). Wielu kierowców uważa OC za zbędny i drogi wydatek – jednak czy tak jest naprawdę?

Jak się okazuje nie do końca. Wykupienie tego rodzaju ubezpieczenie, to koszt kilkuset złotych w skali roku, jednak może to nas uchronić od znacznie większych kosztów, które związane będą z niewielką, potencjalnie nie groźną i nieszkodliwą kolizją. Dlatego też ubezpieczenie OC, to nie tylko przymus, zwyczajnie warto je posiadać. Koszty naprawy samochodu po kolizji często osiągają niebotyczne wręcz kwoty, z którymi nasz budżet mógłby sobie nie poradzić.

Jednak tak jak w przypadku wielu innych usług, mimo że obowiązkowe, ubezpieczenie OC możemy wykupić w wielu różnych firmach, których oferty mogą się zdecydowanie różnić. Jak więc znaleźć usługę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb a przy tym atrakcyjna cenowo?

Na co zwrócić uwagę wybierając OC?

Na wstępie warto powiedzieć, że zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest regulowany przez ustawę, dlatego też w tej kwestii, otrzymacie dokładnie tą samą ofertę niezależnie od ubezpieczyciela, na którego się zdecydujecie.

Rynek rządzi się jednak swoimi prawami, a najważniejszym z nich jest szeroko pojęta konkurencyjność. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń OC, usługodawcy stosują wiele metod, które maja na celo przyciągnięcie klienta – to właśnie na to powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając możliwe najatrakcyjniejszą dla nas ofertę.

Szukając idealnego dla siebie pakietu ubezpieczeń samochodowych – zajrzyj tutaj http://direct.money.pl/ubezpieczenieauta/.

Pierwszą i podstawową różnicą będzie oczywiście cena – a kwoty często bywają wysokie, zwłaszcza jeżeli jesteśmy posiadaczami starszych już samochodów. Trzeba przyznać, że różnice w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą być bardzo duże, dlatego powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu na research, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że znaczenie ma także jakość świadczonych usług. Jeżeli znaleźliście już ubezpieczyciela, którego cena wam odpowiada, kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie rzetelności firmy i jakości wykonywanych przez nią usług. Można to zrobić nie ruszając się sprzed monitora – ogólnodostępne są bowiem porównywarki, dzięki którym sprawdzicie nie tylko konkurencyjność oferty, ale także jakość świadczeń.

Poza samą usługą ubezpieczenia OC, powinniśmy także zwrócić uwagę na dodatkową, związaną z nią ofertę, możemy bowiem trafić na bardzo kuszące i ciekawe zniżki. Oczywiście każde towarzystwo ubezpieczeniowe powinno honorować zniżkę za bezszkodową jazdę, jednak w niektórych możemy uzyskać dodatkowe korzyści – jak choćby dodatkową zniżkę za zakup polisy przez internet czy dołączenie do ubezpieczenia drugiego pojazdu.

By uczynnić swoją ofertę możliwie najbardziej atrakcyjna dla klienta, ubezpieczyciele często oferują dodatkowe mini usługi wliczone w cenę ubezpieczenia OC – może to być chociażby tzw. zielona karta (która chroni od odpowiedzialności za szkody wyrządzone poza granicami państwa) czy pakiet assitance.

Podsumowując

Nie można jednoznacznie wskazać oferty ubezpieczeniowej, która będzie idealna dla wszystkich – zarówno cena jak i zakres świadczeń, to kwestie dobierane indywidualnie do klienta. Dlatego też najważniejsze będzie zaznajomienie się z ofertą możliwie największej liczby firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu będziecie w stanie znaleźć produkt, który dopasuje się do waszych potrzeb a przy okazji uzyskać ciekawe zniżki na inne interesujące was usługi.

Be the first to comment on "Ubezpieczenie OC – co warto mieć na uwadze"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.