OC przewoźnika

Przewoźnicy w różny sposób zabezpieczają się przed efektami kradzieży oraz zniszczenia frachtu. Z wyjątkiem wykorzystywania będących w dobrym stanie technicznym środków transportu, częstym sposobem zabezpieczenia jest posiadanie ubezpieczenia OC przewoźnika. Daje ono zabezpieczenie przedsiębiorcy świadczącego usługi przewozowe przed pozwem o odszkodowanie ze strony nabywcy.

Ubezpieczenie OC przewoźnika dostępna jest w dwóch wersjach w ruchu krajowym jak również w ruchu międzynarodowym. Warto przy tym zaznaczyć, że obie polisy nie pokrywają się swoim zakresem.

Dlatego usługobiorca świadczący usługi na obszarze Polski i w ruchu międzynarodowym powinien mieć dwie oddzielne polisy. Firmy ubezpieczeniowe inaczej konstruują też zakres oferty. Jeden wariant frachtu może być objęty polisą w przewozie wewnętrznym, a w ruchu z Polski za granicę za dopłatą składki. Dlatego warto udać się do agencji ubezpieczeniowej specjalizującej się w ofertowaniu ubezpieczenia OCP. Zapewni to zdobycie najlepszej polisy w jednym punkcie z paru towarzystw ubezpieczeniowych. Takie wyjście gwarantuje, że ubezpieczenie OC przewoźnika wypełni oczekiwania potencjalnego nabywcy. Samo OCP praktycznie nie odznacza się zakresem, dlatego cena jest elementem, który przesądza o wybraniu końcowej polisy. Szansa wyboru daje pewność, że potencjalny klient będzie zadowolony z zakupionego ubezpieczenia.