Jaki koc bawełniany wybrać

Każdy popularny towar dostępny jest w szerokiej gamie wzorów, kolorów i modeli. Nie inaczej jest również w przypadku kocy, swoją popularność zawdzięczają nie tylko dzięki wszechstronności zastosowania od przykrycia pościeli, przez ogrzanie w zimne dni po walory poprawiające estetykę pomieszczeń, ale również dzięki przystępnej cenie. Najbardziej popularne są koce bawełniane, nie możemy jednak zapomnieć o pozostałych materiałach wykorzystywanych do ich wyrobu.

            Znajdziemy tu koce z polaru czy mikrofibry, miękkie i ciepłe w przystępnych cenach. Możliwość prania ich w pralce wpływa wydatnie na wygodę codziennego używania, dobre warunki termoizolacyjne znajdą zastosowanie w użyciu domowym jak i podczas wypadów w plener, nie bez znaczenia pozostaje tu również łatwość pakowania dzięki niewielkiej ilości zajmowanego miejsca po złożeniu. Jeżeli chodzi o żywotność zależy ona od jakości materiału wykorzystanego do produkcji.

Wysokogatunkowe polary zapewnią długoletnie używanie zrobionego zeń koca, warto na to zwrócić uwagę podczas zakupów aby nie okazało się, iż dokonaliśmy taniego, aczkolwiek jednosezonowego wyboru. Podobnie rzecz ma się z produktami z mikrofibry, wszystko zależy od jakości materiału. Tak samo zresztą koce bawełniane, proporcje sztucznego włókna w stosunku do bawełny określają jakość, właściwości użytkowe oraz możliwości prania. Najkorzystniejsza wydaje się proporcja 60% bawełny i 40% domieszki sztucznej. Zapewniająca możliwość uprania w pralce bez ryzyka zniekształcenia oraz zmechacenia.

Koce wełniane z kolei są grube i bardzo ciepłe, nie powodują jednak zbytniego pocenia się nawet podczas używania w lecie dzięki właściwościom termoregulacyjnym naturalnej wełny. Oferowane jednak w ograniczonej różnorodności wzorniczej, nie zbyt łatwe w utrzymaniu czystości i dodatkowo dość drogie w porównaniu do pozostałych.

 Jeżeli więc koce bawełniane, to z pewnością o odpowiedniej proporcji bawełny do składnika sztucznego, aby zapewnić sobie długą żywotność oraz wysoki pragmatyzm codziennego użytkowania.

 

Be the first to comment on "Jaki koc bawełniany wybrać"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.