Zaplanuj wymarzone ferie 2013

Turyści, którzy nie mogą wziąć dłuższego urlopu i jedynie mogą sobie pozwolić na weekendowe wyjazdy, zawsze mogą skorzystać z okazji pobytu nad naszym, polskim morzem. Bałtyk co prawda nie jest tak gorący jak Morze Śródziemne, ale nasze kurorty kuszą coraz to piękniejszym standardem, który praktycznie dorównuje temu spotykanemu w najlepszych hotelach za granicą. Jedyną wadą jest to, że ceny niestety także są już porównywalne.

Następnie, szczególnie przed wycieczką typu last minute na ferie2013 powinniśmy zainteresować się, przed jakimi okolicznościami chroni polisa turystyczna, dodawana gratis przez biuro podróży. Najkorzystniej jest zainteresować się wachlarzem ubezpieczeń towarzystw ubezpieczeniowych, bo ubezpieczenie turystyczne wiąże się z niewielkim kosztem, a jest znakomitym zabezpieczeniem w razie jakiś wypadków, utraty bagażu, awarii samochodu na drodze, itd.

Niektórymi kwestiami musimy zainteresować się oczywiście jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Po pierwsze, jeśli wybieramy się do tropików jak Kenia wakacje tam spędzone muszą być poprzedzone szczepieniami na tamtejsze często spotykane choroby. Zatrucia pokarmowe, które są wynikiem znacznie gorszych warunków sanitarnych, a także choroby obce Europejczykowi (np. malaria, żółta febra) potrafią nie tylko przykuć do łóżka na całą podróż, ale również spowodować ciężkie komplikacje zdrowotne.

Przygotowana na turystów i gościnna Riwiera turecka zwana również Turkusowym Wybrzeżem, rozciąga się przez około 1000 km wzdłuż Morza Egejskiego i Śródziemnego. Obszar ten ma dużo do zaoferowania zarówno plażowiczom jak i pasjonatom zabytków i historii oraz entuzjastom egzotyki i sportu nie tylko na wakacje 2013 ale ponadto w okresie zimowym a najbardziej ferie 2013.

Na odcinku całego wybrzeża rozlegają się przepiękne plaże, wspaniałe hotele oraz olbrzymia ilość restauracji i barów z wyborną turecką kuchnią, gdzie poznamy prawdziwą, znakomitą turecką atmosferę wśród dźwięków tradycyjnej muzyki. Turcja równocześnie imponuje starożytnymi zabytkami i fascynuje bogactwem obyczajów. Znajdziemy tutaj dwa spośród siedmiu cudów starożytnego świata ? Mauzoleum w Halikarnasie oraz świątynia Artemidy w Efezie.

1 Comment on "Zaplanuj wymarzone ferie 2013"

  1. My na ferie mamy już w planie Anglię (Dortmund, bo rodzina tam siedzi), noi w Polsce pół biznesowo ze 3 dni w Łodzi spędzimy (http://www.hotels24.com.pl/apartamenty-lodz.html – tutaj, bo już sprawdzone noclegi). Tak, że z nart i zimowego szaleństwa tym razem nici.

Comments are closed.