Jak wybrać biuro księgowe?

Zanim podpiszesz umowę z biurem księgowym, sprawdź, jak wybrać to najlepsze.

Wynajmując biuro księgowe, powierzasz mu najważniejsze elementy dotyczące Twojej firmy. Chodzi tutaj o dostęp do dokumentów, również prowadzenie księgowości, rachunkowości itp. Oczywiście wynajęcie biura księgowego nie oznacza, że nie możesz mieć regularnego wzglądu w swoje dokumenty. Jednak z pewnością mają do nich dostęp osoby trzecie, czyli pracownik biura księgowego, obsługujący Twoją firmę. Zanim, więc zdecydujesz się na skorzystanie z oferty któregokolwiek z takich firm, zwróć uwagę na kilka aspektów.

Bezpieczeństwo finansów

Zorientuj się, czy biuro, które zamierzasz wynająć posiada wykupione ubezpieczenie. Powinno obejmować ono cały zakres obsługi Twojej firmy. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że, mimo, że to biuro księgowe rozlicza Twoje podatki, załatwia dokumenty, wypisuje deklaracje itp. to Ty jesteś odpowiedzialny za wszelkie niedopatrzenia i za nie też odpowiadasz. Ubezpieczenie biura księgowego jest po to, abyś w razie jakiegokolwiek błędu popełnionego przez pracownika, mógł starać się o odzyskanie ewentualnej kary, która zostanie Ci naliczona przez urząd. W tym przypadku znaczenie ma również wartość polisy ubezpieczeniowej. Im jest większa, tym Twoje bezpieczeństwo również rośnie.

Wynajmując biuro księgowe, powierzasz mu najważniejsze elementy dotyczące Twojej firmy.

Porozmawiaj z pracownikiem

Najlepiej udać się osobiście do biura, z którym chcesz współpracować. Zyskasz zapewne możliwość porozmawiania z osobą, która w przyszłości miałaby zająć się finansami Twojej firmy. Nie bój się zapytać jej o kompetencje, posiadane certyfikaty czy nawet szkolenia, które ostatnio przeszła. Dzięki temu upewniasz się, że masz do czynienia z kompetentnymi osobami, które znają się na tym, co robią. Zapytaj również o sytuację, w której możesz potrzebować pomocy, porady biura, a będzie już ono poza godzinami urzędowania. Upewnij się czy w takiej sytuacji możesz liczyć na wsparcie Twojego opiekuna. Wiele biur posiada taką opcję. Wówczas urzędnik jest pod telefonem po 17. czy nawet w weekendy. Zdarza się, bowiem sytuacje, które wymagają niemal natychmiastowego podjęcia decyzji. Od tego często zależy los firmy. Zapytaj również o dokładną ofertę. Tax – In posiada kompleksowe usługi. Nie ze wszystkich musisz korzystać, ale możesz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli będziesz chciał wybrać dodatkową usługę nie musisz szukać innej firmy. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Dobrze, zatem, kiedy biuro posiada zarówno usługi z zakresu księgowości, rachunkowości, kadr, płac, podatków, a nawet doradztwa biznesowego.

Be the first to comment on "Jak wybrać biuro księgowe?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.