WizzAir – przewoźnik, któremu można zaufać

WizzAir to jedna z linii lotniczych, która umożliwia tanie podróżowanie po całej Europie. Ten węgierski przewoźnik cieszy się w Polsce dużą popularnością, a swój sukces zawdzięcza nie tylko biletom lotniczym, na które każdego stać, ale również sprawnej obsłudze pasażerów i wygodnym warunkom lotu. Warto go poznać, ponieważ dzięki tej linii można zorganizować sobie tanio wakacje!

WizzAir – co wiedzieć o firmie?

Firma WizzAir ma swoją siedzibę główną w Budapeszcie. Jej flota składa się z samolotów Airbus A320, a liczba połączeń międzynarodowych to ponad 200. W Polsce startuje z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Jej trasy prowadzą do wszystkich zakątków Europy – można kupić bilety lotnicze tego przewoźnika na rejsy do Sztokholmu, Londynu, Barcelony, Rzymu czy Paryża, a także do naszych zachodnich sąsiadów. Z linii WizzAir często korzystają ludzie udający się na emigrację zarobkową oraz turyści organizujący sobie indywidualne wakacje. Cena, jaką zapłaci się za bilety lotnicze firmy jest zawsze atrakcyjna. Najtańsze propozycja to podróż z Gdańska do Sztokholmu. Za tą podróż tam i z powrotem zapłaci się zaledwie… 60 złotych! I dotyczy to lotu w obie strony. Podczas każdego lotu pasażerowie mogą zapoznać się z WIZZ Magazine. Jest to przewodnik po miastach obsługiwanych przez przewoźnika, gdzie znajdują się ważne i ciekawe informacje o ich historii i kulturze. Opisane są w nim także gadżety, przekąski oraz luksusowe artykuły, które można kupić na pokładzie.

Dlaczego bilety lotnicze są takie tanie?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego bilety lotnicze Wizzair są takie tanie, nie jest to żadna tajemnica. Po pierwsze – samoloty korzystają z mniejszych lotnisk w danym mieście docelowym, dzięki czemu firma płaci mniej opłat i nie musi odrabiać ich na biletach. Czasem lotniska te położone są nawet kilkadziesiąt kilometrów od miasta docelowego, jednak przy każdym znajduje się rozwinięta komunikacja, dzięki której można dostać się do celu (pociąg, autobus, a nawet taksówka). Po drugie – komfort podróży jest nieco mniejszy niż u dużych firm. Oznacza to, że na pokładzie brak podziału na klasę ekonomiczną i biznes, nie ma darmowego poczęstunku, a pasażerowie siadają na wolnych miejscach – nie ma wyznaczonych. Jeśli komuś zależy na konkretnej lokalizacji na pokładzie (np. przy oknie), wówczas może wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład (WIZZ Xpress), co pozwoli na zajęcie wybranego przez siebie miejsca.

Zalety przewoźnika

WizzAir ma atrakcyjne bonusy dla swoich klientów, zapisanych do Wizz Xclusive Club. Członkostwo daje pasażerom m.in. wyłączność na zakup promocyjnych biletów, oraz możliwość podróżowania z 9 osobami w ramach tej samej rezerwacji. Można przystąpić również do programu partnerskiego, dającego dodatkowe korzyści.

Be the first to comment on "WizzAir – przewoźnik, któremu można zaufać"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.