Jak korzystać z multiroomu?

Multiroom to innowacyjna usługa, która pozwala na oglądanie jednocześnie kilku różnych kanałów telewizyjnych w kilku różnych odbiornikach. Podłączenie jej nie jest specjalnie skomplikowane.

Podłączenie multiroomu przy standardowej instalacji

W przypadku zwykłej instalacji do mieszkania doprowadzony jest kabel antenowy podłączony do dekodera głównego. Gdy korzysta się jednocześnie z usługi internetu, założony jest specjalny rozgałęźnik, z którego jeden kabel podłączony jest do modemu, a drugi do dekodera. By skorzystać z multiroomu, trzeba założyć jeszcze jeden rozgałęźnik, a następnie jeden z kabli podpiąć do dekodera głównego, a drugi – do dodatkowego. Nie trzeba jednak robić tego samemu. Na przykład w INEI istnieje możliwość skorzystania z pomocy technika, za drobną opłatą. Podłączy on multiroom w sposób profesjonalny i zminimalizowane zostanie dzięki temu ryzyko powstawania tzw. efektu zamrażania telewizji, co sprawia, że usługa jest niskiej jakości.

Multiroom a światłowody

W przypadku światłowodu, multiroom podłącza się dwojako. Po pierwsze, może to być instalacja overlay. Do modemu światłowodowego podłącza się wówczas kabel antenowy połączony z dekoderem głównym. Znajduje się na nim rozgałęźnik sygnału, z którego jeden kabel łączy się z dekoderem głównym, a drugi – z dodatkowym. W drugim typie instalacji IPTV dodatkowy dekoder z modemem światłowodowym łączy kabel Ethernet umieszczony w jednym z kilku wejść. Taki dekoder wystarczy podłączyć do odbiornika (np. telewizora) i już można cieszyć się bogatą ofertą programową.

Be the first to comment on "Jak korzystać z multiroomu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.