Główni producenci blatów

Łazienka jest pomieszczeniem wymagającym szczególnej troski. Przede wszystkim z racji warunków, jakie w niej panują, a dokładniej przez wszechobecną wodę, wilgoć oraz parę wodną. Dlatego, kiedy chcemy zająć się jej aranżacją, powinniśmy zadbać o najwyższą jakość mebli i dodatków. Jednym z najważniejszych elementów jest blat łazienkowy – jakich producentów możemy wybrać?

Producenci blatów – główne firmy

Wybierając odpowiedniego producenta blatów, musimy w pierwszym rzędzie sprawdzić jakość produkowanych przez niego wyrobów, a co za tym idzie – jego doświadczenie oraz uznanie na rynku. Do szczególnie cenionych zaliczają się tacy producenci jak Bet, Kronospan, Formica czy Fundermax – wymienia nasz ekspert z firmy Sanipol. To firmy, które gwarantują szeroki wybór blatów charakteryzujących się najwyższą jakością. Mogą być wykonane z różnych materiałów oraz przyjmować wiele kolorów, pozwalając dopasować je do aranżacji naszej łazienki.

Na co zwracać uwagę, wybierając blat do łazienki?

Wybierając blat do łazienki, powinniśmy w pierwszym kroku zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Musi być odporny, nie wchodzić w reakcje z wodą i nie brudzić się. Ponadto, dla wielu klientów istotna jest cena. Nie warto jednak zbytnio oszczędzać. Łazienka wykonana ze słabej jakości tworzyw już po kilku miesiącach nie będzie wyglądać jak nowa. Tak samo stanie się w przypadku blatów. Co więcej, blat musi harmonizować z wystrojem wnętrza. Jeśli rozmyślnie zaplanujemy wygląd łazienki, będziemy mogli z jego pomocą zabudować pralkę, tworząc jedną, harmonijną całość.

Blat łazienkowy – najlepsze materiały

Do szczególnie zalecanych materiałów w przypadku blatów należą laminat oraz drewno. Laminat jest łatwy w utrzymaniu, odporny na wysokie temperatury i niedrogi. Może się wypaczać pod wpływem wody, dlatego – kiedy obawiasz się, że domownicy będą rozchlapywać wodę – lepiej jest zainwestować w drewno. Chociaż jest droższe i wymaga konserwacji, to z pewnością zachwyci nas swoją solidnością. Można też zdecydować się na blaty HPL, będące niezawodnym i wodoodpornym materiałem.

Be the first to comment on "Główni producenci blatów"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.