Eksperymentalny Audi A7 – to auto jeździ samo!

Autonomiczne auta to coraz bliższa przyszłość. W swojej ofercie ma je coraz więcej koncernów samochodowych. Wprawdzie ich funkcjonalność pozostawia jeszcze nieco do życzenia, jednak perspektywy są naprawdę imponujące.

Do producentów autonomicznych samochodów w ostatnim czasie dołączyło również Audi. Na targach CES 2013 w Las Vegas koncern zaprezentował swoje najnowsze osiągnięcie ? Audi 7, wyposażone w możliwość autonomicznej jazdy. Steruje się nim przy wykorzystaniu dowolnego modelu Iphone’a. Dodatkowym atutem nowego Audi jest jego wygląd, który jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Możliwości nowego modelu Audi były prezentowane w starannie przygotowanych warunkach. Naszpikowany sensorami parking podziemny, na którym nie było żadnych samochodów zrobił swoje. Auto wypadło bardzo przekonująco, trudno jednak ocenić, czy w rzeczywistości radziło sobie równie dobrze, jeżdżąc po zatłoczonym parkingu pod hipermarketem.

W każdym razie plany Audi są bardzo ambitne.

Koncern chce cały czas pracować nad udoskonalaniem swojego autonomicznego samochodu. Jego przedstawiciele zapowiadają, że w przeciągu najbliższych dziesięciu lat Audi będzie mogło nawet powalczyć o pozycję lidera w branży samochodów wyposażonych w możliwość samodzielnej jazdy.

1 Comment on "Eksperymentalny Audi A7 – to auto jeździ samo!"

  1. Ja wolę zdecydowanie audi sq5 – to jest dopiero ekskluzywna furka:)
    Marzy mi sie przejażdżka taką bryczką.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.