Campus i Alpinus – kurtki na jesień

Jesień zawitała do naszego kraju pełną parą. Noce są coraz chłodniejsze więc czas zmienić odzież letnią jesienno-zimową. Najlepiej zacząć od ciepłej kurtki przeciwdeszczowej gdyż jak wiadomo jesień w naszym kraju jest nieprzewidywalna raz słońce raz ulewa. Producentów którzy produkują takie kurtki jest wiele ale najbardziej liczącymi się są: Alpinus, Campus i Salewa.

Przy zakupie kurtki warto zwrócić aby one miały laminowane szwy które zabezpieczą przed przemakaniem. Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest materiał z jakiego jest wykonane. Ważne jest aby nie chłonął wody i był jednocześnie odporny na uszkodzenia.  Najczęściej materiałem jest poliester i dlatego go polecam najbardziej.

Kolejnym ważnym elementem jest kaptur ważne aby była możliwość jego regulacji lub odpięcia chodź w tym wypadku lepsze byłaby możliwość schowania kaptura do kieszenie mieszczącej się na szyi.

Ostatnim ważnym elementem jest ilość kieszeni może to być błahostka ale często tak jest że jak podczas opadów przyjdzie nam coś schować to ciężko znaleźć wówczas odpowiednią kieszeń. Niezbędne to: 2 kieszenie zewnętrzne oraz przynajmniej jedna kieszeń wewnętrzna.

Z modeli które można śmiało polecić to kurtki przeciwdeszczowe:

Dla Pań: kurtka przeciwdeszczowa CAMPUS Ania

Dla Panów: kurtka przeciwdeszczowa CAMPUS Karter

Dla dzieci: kurtka przeciwdeszczowa CAMPUS Ankara Junior

1 Comment on "Campus i Alpinus – kurtki na jesień"

  1. Kurtki tych firm to jest wg mnie rewelacja 🙂 Ciepłe, odporne na różne warunki pogodowe – można je zabrać i na spacerw góry i np – odpowiednio dobrane do Zakopanego, gdzie wyżej w górach i chłodem potrafi zawiać. A przy okazji jak ktoś się wybiera, to poza kurtką campusa warto wcześniej nocleg zarezerwować, bo dzisiaj w zakopcu tłumy!:)
    Noclegi na: http://www.zakopedia.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.