Budowa domu i wybór działki

Proces budowy własnego domu to stosunkowo trudne i wymagające uwagi zadanie nawet dla osób, które często „obcują” z branżą budowlaną. Cały temat zahacza o różne dziedziny poczynając od: pozyskania kredytu, przez prawo budowlane a kończąc na znajomości materiałów budowlanych czy też trendów panujących w urządzaniu wnętrz.

KoparkaZaczynając całą budowę pierwsze co powinniśmy zrobić to wybrać odpowiednią dla nas działkę. Na co zwrócić uwagę? To zależy od tego czego oczekujemy i jaki projekt domu zdecydujemy się wybrać. Inne projekty i inne domy można postawić na wąskiej działce a inne na dużej. Najważniejsze jest by dokładnie „prześwietlić” wybieraną przez nas działkę. Podstawą jest oczywiście rozeznanie się jaki ma status. Najlepiej jeśli jest to już działa budowlana, ale oczywiście możemy trafić na działkę grunty rolne, grunty leśne albo na działkę rekreacyjną. Z tych wszystkich możliwości chyba najbardziej uciążliwe będą dla nas grunty leśne przy których występuje zazwyczaj najwięcej problemów prawnych dotyczących wycinki drzew.

Oczywiście sprawny architekt i projektant może w pełni zagospodarować las znajdujący się na naszej działce jednak rodzi to pewne problemy w przyszłości. Otóż rosnące drzewa mogą zasłonić w sposób niechciany przez nas promienie słoneczne. Oprócz tego przygotować się będziemy musieli na grabienie liści, zapychające się rynny czy też na inne rzeczy z drzew. Oczywiście stary las na działce to także piękny efekt wizualny – wszystko zależy od tego jak dobrze uda nam się zaaranżować całą przestrzeń.

Kolejną sprawą jest wybór działki odpowiednio zlokalizowanej. Jeśli nie przeszkadza nam długi i ciągły dojazd do miasta dużo lepiej wybrać działkę gdzieś z dala od głównych ulic czy też za miastem. Jeśli jednak cenimy sobie szybki dojazd a cisza i spokój jest sprawą drugorzędna warto jednak zdecydować się na grunty gdzieś tuż pod miastem.

Be the first to comment on "Budowa domu i wybór działki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.