Atlantica Online

Czy zastanawialiście się kiedyś jak by wyglądało połączenie gry MMORPG ze strategią turową? Nie musicie już dłużej się nad tym zastanawiać. Atlantica Online jest właśnie takim połączeniem. Podczas gry wcielamy się w potomka prastarej cywilizacji Atlantydów, naszym zadaniem jest ocalić świat (skąd my to znamy?) przed destrukcyjnymi skutkami tajemniczego Oriharukonu.

Pomagać nam będą w trakcie przygód grupa najemników, którzy towarzyszyć będą podczas wędrówki i walki.

Najemnicy są bardzo zróżnicowani, tak więc nie sposób znaleźć w grze dwójkę graczy o identycznie skonstruowanych drużynach.
Atlantica poza oczywistą walką z potworami i realizowaniem questów oferuję nam również wiele innych urozmaiceń. W czasie gry mamy możliwość wykonywania misji, będziemy walczyć o panowanie nad miastami czy też brać udział w międzyserwerowych turniejach PvP. Ciekawie jest również zrealizowany system craftu, którego progres zależy od zakończonych walk.

Autorzy gry regularnie przeprowadzają aktualizację, z którymi wiążą się ciągłe zmiany. Cały czas dochodzą nowi najemnicy (tzw. mercenaries), nowe zadania i dodatki dostępne podczas gry. Czasami organizowane są także tzw. eventy, czyli specjalne wydarzenia/konkursy mające miejsce w świecie gry. Podczas każdego takiego eventu wygrać można sensacyjne nagrody w rodzaju unikalnych  wierzchowców czy też ubrań dla głównej postaci.

Jest wiele darmowych gier MMO, na ich tle Atlantica Online na pewno wybija się swoją nietuzinkowością. Niepowszedni system walki, nie spotykany do tej pory w grach MMORPG sprawia że gra ta jest perełką w swoim rodzaju. Tym, co charakteryzuję tę grę najbardziej są gracze skupieni wkoło niej. Społeczność AO bowiem cechuje się bardzo wysoką średnią wieku jak na gry komputerowę. No ale wydaje mi się że to akurat sami sprawdzicie…