Wirtualne koty podbijają internet

Nie od dziś wiadomo, że twórcy różnorodnych gier i aplikacji upodobali sobie do ich tworzenia technologię blockchain, czego dowody znajdziemy w mnóstwie internetowych artykułów, ale jak dotąd chyba najbardziej popularną grą stworzoną właśnie na blockchainie Ethereum sa słynne już CryptoKitties.

Gra, która przyprawiała młodych o adrenalinę, a starszych programistów o palpitacje związane z tym ile można wydać pieniędzy na głupkowatego kota w grze internetowej

CryptoKitties to bowiem gra, która pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać wirtualne koty z charakterystycznymi, wyłupiastymi oczami.
Koty te w szczytowej fali popularności gry sprzedawały się na pniu nawet za kilkaset dolarowych, o większych kwotach,z racji na palpitacje ? nawet nei wspominamy. Koty, podobne nieco do kultowych pokemonów w piorunującym tempie rozprzestrzeniły się po sieci i znalazły swoich fanów na całym świecie.

A ponieważ płatności za koty realizowane były właśnie w Ethereum, czyli kryptowalucie, która nie zna granic i nie trzeba się specjalnie natrudzić nad tym, żeby ją kupić, to w krótkim czasie fenomen tej gry sprawił, że dosłownie transakcji było tak wiele, że spowolniły one całą sieć płatności w ETH i doprowadziły do niemalże zapchania się sieci.

CryptoKitties pokazały, że nawet najgłupszy pomysł na zarobek i grę może przynieść kokosy i znaleźć setki fanów na całym świecie.
Ludzie jak szaleni kupowali nowe krypto koty, handlowali nimi, hodowali je i wykonali w sumie transakcje na ponad 3,3 mln dolarów, i to w krótkim czasie.

Najdroższe koty, o zgrozo sprzedawano za ponad 50 ETH, wtedy była to równowartość mniej więcej 23 000 dolarów, co naprawdę było ogromną kwotą jak na? zwykłego kota w grze.
W trakcie szczytu szaleństwa, czas oczekiwania na trwajace zwykle super szybko transakcje na Ethereum wydłużył się do nawet kilku dni, a na zatwierdzenie przez sieć czekało jednorazowo blisko 12 000 transakcji w ETH!

Nie tylko potwierdziło to ogromny potencjał blockchaina Ethereum, ale i pokazało, że fani gier zdecydowanie będą zmierzyli w kierunku właśnie takich płatności i rozwiązań. Przelewy bankowe nigdy nie dorównałyby tutaj tempem realizacji, a czas w owej grze był szalenie ważny.
Jeśli interesuje Cię nieco więcej w tym temacie, zerknij na oficjalną stronę gry CryptoKitties: cryptokitties.co .

Możesz na niej znaleźć opisy kotów, zasady gry, aukcje na koty i wiele innych ciekawych rzeczy, które z pewnością zainteresują maniaków gier dziwnej treści?
Gra ma również swoje oficjalne fanpage i strony społecznościowe w takich miejscach haj Facebook, Reddit, Twitter, Youtube, Instagram, oraz Dicord.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter