Darmowe przeliczanie kursu ETH do USD

Chociaż kurs kryptowalut do walut tradycyjnych, można sobie zupełnie swobodnie policzyć ręcznie, używając do tego głowy i kalkulatora, to jak się okazuje, dla wielu osób wcale nie jest to takie proste i oczywiste. Być może dlatego, w wyszukiwarce często wpisuje się hasło ?Darmowe przeliczanie kursu ETH do USD?, co sprowadza się ni mniej ni więcej jak do tego, żeby znaleźć w internecie jakiś poręczny kalkulator, do którego wystarczyłoby wpisać wartość posiadanego ETH czy innej kryptowaluty, by jednym kliknięciem przeliczyć ją na walutę tradycyjną.

A ponieważ rynek nie zna próżni, to są już dostepne takie darmowe kalkulatory,
a najpopularniejsze znajdziesz tutaj:
pl.investing.com/crypto/ethereum/eth-usd-converter
pl.coinmill.com/ETH_USD.html
coinyep.com/pl/ex/ETH-USD

Obsługa jest banalnie prosta: przekopiuj dowolny link do drugiego okna przeglądarki i sprawdź samodzielnie jak prosto przelicza się np ETH na USD.
Tą samą metodą, jedynie znajdując na stronach kalkulatorów / przeliczników odpowiednią inną kryptowalutę, która Cie interesuje, możesz przeliczyć dowolną inną na waluty FIAT.
FIAT, tzn w nomenklaturze kryptowalutowej ? walutę tradycyjną, krajową, jak polski złoty, euro, dolar czy funt brytyjski.

Ważna wskazówka: przed przeliczaniem krypto, o którą Ci chodzi na walutę tradycyjną celem jej szybkiej i miejmy nadzieję opłacalnej sprzedaży, nie zapomnij, że kurs każdej z kryptowalut zmienia się w mgnieniu oka, czasami już kilkanaście sekund wystarczy, by liczona miar abyła inna, niż użyłeś do obliczeń. Każdy z przeliczników, czyli w/w darmowych kalkulatorów uśrednia tutaj kurs wybranej kryptowaluty kierując się danymi z jednej czy z kilku wybranych przez siebie giełd, lub kantorów kryptowalut.

A te nie muszą mieć identycznego kursu ETH, LTC, DASH czy innej kryptowaluty, takiego jak jest na giełdzie z której sam korzystasz.
Dlatego traktuj przeliczniki czysto poglądowo, bo nie muszą mieć on 100% odzwieciedlenia w kursie Twojej giełdy to raz, a dwa, nawet jeśli byłyby tak idealne, to zanim skończysz liczyć i zaczniesz sprzedawać, to już kurst ten może się minimalnie zmienić w górę czy w dół.

No i doliczmy do tego jeszcze opłaty transakcyjne, bo przy sprzedawaniu swojej kryptowaluty jak np Ethereum na giełdzie, każda giełda ma inne, ustalone regulaminowo opłaty, które przyjdzie Ci ponieść w momencie sprzedaży.