Kontrakty miningowe – co to jest i jak w ogóle rozumieć to pojęcie? Czy kontrakty zawierane w ten sposób są w stanie poprawić bezpieczeństwo finansowe i dac większe szanse na zyski w nowych branżach?
W różnych firmach kontrakty te zawierane są na zakup tzw. mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut i to właśnie z tą branżą musimy je kojarzyć. Kupujemy moc, firma podpina tą moc pod swój sprzęt do wydobywania kryptowalut (my nie mamy obowiązku go posiadać) i co miesiąc wysyła na te coiny kryptowaluty które się wykopią, ale za to my sami nie musimy się znać na sprzęcie, programowaniu, serwisie, procesorach, zabezpieczeniach itd.
To wszystko mamy zagwarantowane przez daną firmę i w cenie kontraktu. Fakt, ze często trzeba zapłacić nieco więcej za kontrakt, ale omija nas mnóstwo rzeczy które w normalnych domowych warunkach kopania kryptowalut i tak pewnie przyprawiłyby nas o zawał serca albo co najmniej złość i nerwy.
Jeżeli nie jesteś specem od krypto, i nie planujesz zostać, to czasem lepiej pokusić się kopanie na kontrakcie, który w sumie poza jego opłaceniem nic więcej od nas nie wymaga, niż męczyc się z całą otoczką dotycząca kopania kryptowalut we własnym domu, na specjalistycznym sprzęcie i jeszcze się bać, że zniszczy nam to urządzenie dziecko, a sprzęt przeciez jest drogi.
Kopanie kryptowalut łatwe nie jest, ale na pewno warto spróbować, mierząc siły na zamiary i na własne możliwości i te finansowe i serwisowe.
Kryptowaluty mogą w przyszłości dać zyski, które sprawią, że wszelki wcześniejsze uciążliwości związane z ich kopaniem zostaną nam znacznie wynagrodzone.