Zadbaj o swoje piękno, czyli kilka słów o medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna to jeden z działów medycyny, który zajmuje się poprawą jakości wyglądu człowieka. Wykonywane zabiegi polegają na profilaktycznym leczeniu, aby ludzka skóra była piękna, elastyczna, zdrowa i młoda. Zabiegi, które wykonuje się w profesjonalnych gabinetach są bezinwazyjnymi lub inwazyjnymi w niewielkim zakresie metodami leczenia. Procedury i metody leczenia, które oferuje medycyna estetyczna, mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez specjalnie do tego przygotowanych profesjonalistów.

Kilka słów na początek

Historia tej dziedziny wiedzy rozpoczyna się jeszcze w czasach starożytnych; wszystko zmierzało w tym przypadku do poprawy fizycznego wyglądu pacjenta. Dyscyplina opiera się przede wszystkim na profilaktyce, choć nie wyklucza leczenia poważnych zmian, jeśli jest to konieczne. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej zabiegi medycyny estetycznej są znacznie bardziej bezpieczne i korzystniejsze dla zdrowia. Dziedzina ta pozwala również na zmniejszenie drobnych usterek estetycznych, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, likwidacja rozstępów, za małe piersi, a nawet miejscowa otyłość. Medycyna estetyczna bardzo często jest mylnie kojarzona z dermatologią. Zabiegi z tego zakresu może wykonywać praktycznie każdy lekarz specjalista po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji. Więcej o medycynie estetycznej i jej poszczególnych gałęziach dowiedzą się Państwo za pośrednictwem strony internetowej Kliniki Medycyny Estetycznej Bieńskowscy.

Najważniejsze zabiegi, czyli zastosowanie medycyny estetycznej w praktyce

Laser – za pomocą tego urządzenia pacjent skutecznie i bezpiecznie pozbędzie się m.in. popękanych naczynek krwionośnych. Naczynka krwionośnie mogą pękać w każdym miejscu ciała człowieka. Zazwyczaj zmiany te dotyczą skóry twarzy, a dokładniej okolic nosa i policzków. Problemy te często pojawiają się także na nogach w postaci brzydkich rozgałęzień o czerwonym, fioletowym bądź niebieskim zabarwieniu. Spękane naczynka najczęściej powstają w sposób samoistny w wyniku dużych amplitud temperatur. Zdarza się także, że są skutkiem źle leczonego procesu chorobowego.

Laser Mosaic eCO2 – jakich pozbędzie się problemów?

Laser Mosaic eCO2 jest skuteczny w leczeniu:

  • szpecących blizn potrądzikowych na twarzy, które często denerwują kobiety,
  • pozostałości pooperacyjnych, dzięki czemu nikt nie będzie wiedzieć, że cierpiałaś na dane schorzenie,
  • wiotkości skóry – zabiegi te sprawią, że Twoja skóra stanie się bardzo elastyczna,
  • korekcji i pozbycia się brodawek czy włókników, dzięki czemu nie musisz wstydzić się swojego wyglądu,
  • całkowitej likwidacji rozstępów, które są irytujące zwłaszcza dla osób, które dbają o swoją sylwetkę.

Zabiegi wykonywane tego typu laserem zapewniają zmianę skóry zniszczonej i chorej na piękną i nową. Poznaj swoje piękno w nowych kolorach!

Laser frakcyjny Pixel – zafunduj sobie nową skórę

Aby usunąć drobne defekty skóry, warto podać się zabiegowi za pomocą lasera frakcyjnego Pixel. Przyrząd ten świetnie złuszcza naskórek, usuwa przebarwienia i nadaje skórze piękny i zdrowy wygląd. Gwarancja trwałego efektu jest nie do zaprzeczenia. Urządzenie to bez trudu poradzi sobie z takimi zmianami jak: zmarszczki, przebarwienia, rozstępy oraz blizny. Terapia jest także świetną okazją do odnowienia skóry oraz skuteczną metodą walki ze zmianami trądzikowymi.

Zabieg ten przeprowadza się w krótkim okresie czasu – trwa od 10 do 25 minut. Zmiany na skórze widoczne są już po kilku dniach od pierwszej kuracji. Optymalne rezultaty leczenia widoczne są zazwyczaj w okresie od jednego do trzech miesięcy. Dodatkowym plusem zabiegu jest to, że w sposób trwały wzmacnia on kondycję skóry.

Jeśli chcesz zadbać o swój wygląd, nie czekaj – zacznij już dziś! Aby dowiedzieć się więcej o tych i pozostałych metodach leczenia laserowego, zajrzyj na stronę internetową: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe.

 

Be the first to comment on "Zadbaj o swoje piękno, czyli kilka słów o medycynie estetycznej"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.