Mikrodermabrazja – zabieg idealny dla cery trądzikowej i nie tylko!

Mikrodermabrazja  to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego – profesjonalne złuszczanie naskórka, z użyciem kryształków diamentów, pozwala zdecydowanie poprawić wygląd naszej skóry, a przy tym pozbyć się spędzających sen z powiek niedoskonałości. To idealny sposób na złagodzenie objawów typowych dla cery trądzikowej, a także doskonała i nieinwazyjna metoda na odmładzanie twarzy. Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej? I jakich efektów możemy się po niej spodziewać?

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego, jak głębokie i mechaniczne złuszczanie naskórka. Jest to zabieg, podczas którego ścierane są martwe komórki naskórka i usuwane zanieczyszczenia z głębokich warstw skóry. Oczyszczanie  w ten sposób twarzy  idealnie przygotowuje skórę  do innych zabiegów, np. laserowego leczenia trądziku czy usuwania przebarwień. Mikrodermabrazja, wykonywana regularnie, stanowi też doskonałe uzupełnienie codziennej i domowej pielęgnacji twarzy lub ciała.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę z niedoskonałościami

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, na który powinny się zdecydować przede wszystkim osoby zmagające się z problemem trądziku, zaskórników, przebarwień, blizn, rozszerzonych porów, rozstępów, a także szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem – zabieg ten doskonale oczyszcza i wygładza skórę, zmniejsza ilość wyprysków, zwęża rozszerzone pory, a także prowadzi do widocznej redukcji blizn czy rozstępów.

Mikrodermabrazja a starzenie się skóry

Mikrodermabrazja to również doskonałe rozwiązanie dla pań, które chcą w sposób całkiem bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny poprawić jędrność swojej skóry oraz pozbyć się drobnych zmarszczek w okolicy oczu, ust lub szyi. Zabieg ten poprawia jakość skóry i prowadzi do jej regeneracji, pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, pozwala na lepsze wchłanianie się aktywnych składników zawartych w kremach, a także opóźnia proces starzenia się skóry.

Mikrodermabrazja jako zabieg przygotowawczy

Na mechaniczne złuszczanie naskórka powinny też wybrać się osoby, które noszą się z zamiarem wykonania odmładzających zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej np. fotoodmładzanie, laserowe usuwanie blizn czy likwidacja cellulitu – polecają specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie. Wykonana uprzednio mikrodermabrazja pozwoli przynieść lepsze efekty w walce z uporczywymi defektami skóry.

Czy zabieg ten sprawdzi się w każdym przypadku?

Mikrodermabrazja  to zabieg, który może być wykonywany na wszystkich częściach twarzy i ciała, a przy tym jest odpowiedni dla różnych typów cer – sprawdzi się zarówno przy skórze trądzikowej i łojotokowej, jak i cerze suchej lub wrażliwej. Niestety nie w każdym przypadku gwarantuje on skuteczne i całkowite usunięcie wybranych niedoskonałości. W sytuacji, gdy zmagamy się np. z głębokimi bliznami na twarzy po trądziku, zabieg mikrodermabrazji doskonale przygotuje skórę pod laserowe leczenie blizn, ale sam w sobie nie sprawi, że zostaną one zlikwidowane.

Mikrodermabrazja – czy warto?

W przypadku głębokich i widocznych zmian na skórze, przed podjęciem działania warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze skuteczną metodę leczenia.  Na zabieg mikrodermabrazji warto jednak zdecydować się w celu poprawy ogólnej kondycji skóry – jej napięcia i elastyczności, kolorytu, dokładnego oczyszczenia, a także intensywnej regeneracji.

Be the first to comment on "Mikrodermabrazja – zabieg idealny dla cery trądzikowej i nie tylko!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.