Koniec Rodziny na swoim!

Program ?Rodzina na swoim? dla wielu Polaków był jedyną szansą na zakup własnego mieszkania. Teraz program jest stopniowo wygaszany, a ci, którzy nie zdążyli z niego skorzystać są w niezbyt ciekawym położeniu.

 

W ramach wygaszania programu, zmniejszono ceny mieszkań, które można było kupić na preferencyjnych warunkach. W praktyce oznacza to, że dostęp do nich jest mocno utrudniony. Niewielu deweloperów jest w stanie zaproponować nam jakiekolwiek mieszkanie mieszczące się w limitach!

 

Co więcej, program ma zostać zupełnie zamknięty jeszcze w tym roku. Ostatnie umowy na zakup mieszkań w ramach ?Rodziny na swoim? mogą zostać podpisane 31 grudnia bieżącego roku. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji często pojawia się pytanie, co dalej.

 

Jeszcze jakiś czas temu spodziewano się, że ?Rodzina na swoim? zostanie zastąpiona innym programem, który ułatwiłby młodym osobom dostęp do mieszkań. Jak na razie raczej się na to nie zapowiada. Rząd zapowiada, że trwają prace nad nowymi mechanizmami wsparcia dla młodych rodzin, ale brakuje konkretów.

 

Pojawiają się mgliste pomysły dotyczące wsparcia dla podmiotów oferujących mieszkania na wynajem. Jak do tej pory nikt nie przedstawił jednak konkretnego projektu, który rodziłby nadzieję na realne wsparcie dla rodzin, które chcą rozpocząć samodzielne życie.

 

Chociaż rząd twierdzi, że motywacją do wygaszania programu Rodzina na swoim nie były wyłącznie względy finansowe, trudno oprzeć się takiemu wrażeniu. Jak inaczej można bowiem wytłumaczyć fakt rezygnacji z programu, który bardzo dobrze sprawdzał się w praktyce i wielu rodzinom dał szansę na rozpoczęcie życia na własną rękę, we własnym mieszkaniu?

Be the first to comment on "Koniec Rodziny na swoim!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.