Trasy rowerowe w Międzyzdrojach.

Jeśli lubujecie się w aktywnych formach spędzania wolnego czasu, nie możecie zapomnieć o odwiedzinach Międzyzdrojów. Fani dwóch kółek są tak zafascynowani lokalnymi walorami, że zdarza się iż kilku zapaleńców kupiło apartamenty w międzyzdrojach aby wyruszać codziennie o świcie na trasy biegnące wzdłuż morza.

Rowerzyści zaś mają do dyspozycji kilka tras do, których najtrudniejsza należy biegnąca do latarni Kikut, której niestety, nie można zwiedzać. Jest jednak i dobra wiadomość – przed rowerzystami w drodze powrotnej jest długi, właściwie nieprzerwany zjazd. Trasa do latarni o długości 19 km łatwa i urozmaicona. Początek to jazda zielonym szlakiem w kierunku żubrowiska.

Inne trasy to:

– trzynastokilometrowy szlak do Świnoujścia,

– Międzyzdroje – Wapnica – Jezioro Turkusowe, Trasa o długości 17 km, wiedzie po drogach asfaltowych. Warto zobaczyć: punkt widokowy na Górze Piaskowej przy Jeziorze Turkusowym i zabytkowy kościół w Lubiniu.

– „Trasa trzech wysp” Międzyzdroje-Karsibór-Świnoujście-Międzyzdroje to trasa o długości trzydziestu kilometrów, po drogach asfaltowych.

-piętnasto kilometrowy szlak do wyspy Karsibór,

-dwudziestopięciokilometrowy szlak R-10

-dwudziestokilometrowy szlak nad Zalewem Szczecińskim

Dla turystów , którzy po kilku godzinach spędzonych na plaży chcą aktywnie wykorzystać resztę dnia, doskonałą ofertą jest możliwość wyjazdu rowerem na trasy rekreacyjne prowadzące wzdłuż morza. Są one idealne dla rowerzystów początkujących, jadących z dziećmi i rodziną.