Ćwiczenia koncentracji uwagi z Akademią umysłu

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie zastanawiają się: jak szybko się uczyć? Każdy uczeń chciałby osiągać w szkole sukcesy. Być asem w każdej dziedzinie nauki, prymusem na zajęciach dodatkowych, odnosić spektakularne sukcesy w dziedzinach artystycznych. Jak szybko się uczyć ? to pytanie drąży wielu.

Są różne techniki przyspieszające zdolność zapamiętywania materiału. Najskuteczniej jest chyba jednak zainwestować w pamięć. Wygimnastykowana sprawi, że żadna dziedzina nauki nie sprawi trudności. Jak szybko się uczyć? Ćwicząc pamięć. Jak szybko się uczyć? Można posłużyć się zestawem Akademia Umysłu, który zawiera ćwiczenia dla każdego.

Ćwiczenia koncentracji uwagi sprzyjają dobremu rozwojowi psychicznemu dzieci.
By dziecko kształtowało się zgodnie z potrzebami należy mu zapewnić odpowiedni zestaw bodźców, wpływających na każdą sferę jego rozwoju. Ćwiczenia koncentracji doskonale mogą się sprawdzić zarówno przy pracy nad rozwojem fizycznym jak i rozwojem intelektualnym. Właściwa dbałość o rozwój dziecka umocniona przez ćwiczenia koncentracji może zaowocować na przyszłość w postaci sukcesów na polu naukowym czy w pracy młodego człowieka.

Przy planowaniu ćwiczenia koncentracji można oprzeć się na materiałach ćwiczeniowych przygotowanych przez Akademię Umysłu.

Laureat konkursu „Świat przyjazny dziecku” w dziedzinie multimedia za serię Akademia Umysłu, B.I.S. Format pragnie przedstawić kolejną część serii zawierającą nowe zadania przygotowane na doskonalenie rozwój umysłu, usprawnienie koncentracji, ćwiczenie szybkiego czytania i ćwiczenie zapamiętywania w atrakcyjnej formie graficznej.