Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy

Podczas transportu zdarzają się towary, które mają bardzo duże rozmiary i należy odpowiednio zaplanować załadunek i przewóz. Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga specjalistycznego podejścia logistycznego. Oprócz tego należy działać w zgodzie z przepisami, żeby nie narazić się na niepotrzebne kary. Wiadomo, że każdy wolał by uniknąć takiej sytuacji. Pracując z profesjonalistami możemy być spokojni o tego typu sprawy.

Ładunki ponadgabarytowe

Pojazdy poruszające się po drodze mają pewne normy odnoszące się do wielkości przewożonych towarów. Jeśli przekraczają poniższe wartości to można je zakwalifikować do ponadgabarytowych: szerokość 2,5m, długość 16,5 m na naczepie, 18,5 m na przyczepie. Wysokość 4 m, a masa to 42 tony.

Tego typu transport potrzebuje koniecznych zezwoleń. Niezbędna jest również specjalna organizacja, ponieważ należy wybrać odpowiednią trasę, żeby można było w ogóle można przejechać w sposób bezpieczny. Głównym problemem są wiadukty, mosty, ronda, czy dość wysokie krawężniki. Wykwalifikowani kierowcy mają dostosowane naczepy do tego typu zadań i skutecznie przeprowadzają taką operację.

Bardzo ważne podczas takiej operacji jest transport mieszany, czyli na przykład morski i rzeczny przy pomocy barek. Jeśli zaś chodzi o najczęściej przewożone ładunki to są to między innymi: maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, części elektrowni wiatrowej, zbiorniki, magazyny, urządzenia przemysłowe, wieże, przęsła mostów. Z pewnością transport ponadgabarytowy nie należy do łatwych zadań.

Be the first to comment on "Transport ponadgabarytowy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.