Aukcje samochodowe – alternatywne miejsce zakupu pojazdu

Rynek samochodów używanych z roku na rok powiększa się. Przybywa pojazdów zza zagranicy, które do kraju sprowadzają handlarze. Decydując się na zakup samochodu używanego możemy dokonać tego na kilka sposobów. Jednym z nowych rozwiązań, które podbija ostatnimi czasy rynek samochodów używanych jest zakup pojazdu za pośrednictwem aukcji samochodowej.

Rynek samochodów używanych z roku na rok powiększa się. Przybywa pojazdów zza zagranicy, które do kraju sprowadzają handlarze. Decydując się na zakup samochodu używanego możemy dokonać tego na kilka sposobów. Jednym z nowych rozwiązań, które podbija ostatnimi czasy rynek samochodów używanych jest zakup pojazdu za pośrednictwem aukcji samochodowej. Aukcje samochodowe dają możliwość zakupu za cenę nawet o 20-30% niższą, aniżeli ma to miejsce w przypadku komisu, czy bezpośrednio od właściciela.

Aukcje samochodowe – czy każdy może wziąć udział?

Ze względu na fakt, że aukcje samochodowe są zjawiskiem stosunkowo nowym, warunki uczestnictwa w nich nie są w pełni określone. Część dostępnych aukcji przeznaczonych jest wyłącznie dla osób posiadających własną działalność gospodarczą. Inne z kolei dostępne są dla wszystkich. Przed przystąpieniem do licytacji warto zapoznać się z regulaminem i uzyskać jak najwięcej informacji na temat przebiegu i warunków licytacji. Zazwyczaj każda aukcja posiada odrębny regulamin, który określa zasady uczestnictwa.

Jedną z najrozsądniejszych możliwości udziału w licytacjach jest wybór aukcji bankowych. To miejsce, w którym znaleźć można perełki, trafiające na licytację z powodu śmierci lub bankructwa właściciela, posiadającego wobec banku zobowiązania. Takie aukcje samochodowe oferują bardzo często samochody renomowanych marek w bardzo dobrym stanie technicznym. Tutaj z kolei liczyć się trzeba z wyższą ceną, ze względu na fakt, że bank przede wszystkim będzie chciał odzyskać jak największą ilość długu.

Inną możliwością zakupu pojazdu są aukcje samochodowe wystawiane przez policje. Wystawiane są one najczęściej ze względu na porzucenie przez właściciela, lub nieodebranie z parkingu policyjnego. Wówczas policjanci chcą jak najszybciej pozbyć się samochody, stąd można liczyć na atrakcyjne ceny.

Jak widać aukcje samochodowe dostępne są w różnych formach i to wyłącznie od nas ? jako potencjalnych nabywców ? zależy, jaką formę działania przyjmiemy.

Be the first to comment on "Aukcje samochodowe – alternatywne miejsce zakupu pojazdu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.