Szyby samochodowe i szyberdachy

Ważnym elementem budowy każdego samochodu – czy jest auto osobowe , ciężarowe czy też samochód sportowy są odpowiedniego rodzaju szyby. Szyby samochodowe jakie mogą znaleźć się w danym pojeździe dzielimy na kilka rodzajów. Są to: Szyby hartowane, czyli szyby o większej wytrzymałości mechaniczne, Szyby klejone, Szyby zespolone oraz tzw. Okno podwójne.

Każda z tych szyb pełni dość ważną rolę. Przede wszystkim musi ona zapewnić kierowcy odpowiednią widoczność. Ponadto powinna ona być jak najbardziej bezpieczna dla pasażerów jak i dla samego kierowcy.

Zupełnie inną odmianą szyby samochodowej, która pełni nieco inne funkcje jest tak zwany szyberdach. Jest on także dość ważnym elementem budowy samochodów – szczególnie tych osobowych jest tak zwany szyberdach. Szyberdach to nic innego jak swego rodzaju „okno” w dachu samochodu. Jego montaż sprawia, iż nasze auto staje się bardziej przewiewne, co jest szczególnie ważne latem, gdy temperatury panujące na zewnątrz utrudniają nam swobodne funkcjonowanie. Najczęściej montowane w samochodach szyberdachy mają postać uchylnej lub przesuwanej ku tyłowi samochodu klapy. Ich dodatkową funkcją jest także dostarczenie do wnętrza samochodu większej ilości światła. Szyberdachy są także traktowane – szczególnie przez młodych ludzi – jako „modny dodatek”. Najczęściej uchylając nieco swój szyberdach wystawiają przez niego flagę danego państwa na przykład po jakimś ważnym zwycięskim meczu. Szyberdachy montowane są głównie w samochodach osobowych oraz w niektórych sportowych modelach aut.

Aby montowane w naszych autach szyby nigdy nie zakłóciły spokojnej trasy kierowcy powinien on zaopatrzyć się w specjalny rodzaj folii. Mowa tutaj o tak zwanych foliach samochodowych – inaczej zwanych auto foliami. Na rynku tego rodzaju produktu możemy znaleźć obecnie bardzo zróżnicowane zarówno pod względem przeznaczenia jak i wyglądu auto folie na samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Najważniejszą rolą auto folii stosowanej w samochodach ciężarowych czy dostawczych to rola ochronna. Tego typu auto folia cechuje się bezbarwnością. Chroni auto przed włamaniem oraz zapewnia bezpieczeństwo w czasie wypadku. Kierowcy samochodów osobowych z kolei najczęściej wybierają folie ozdobne lub przyciemniane. Mają one podwójną rolę – po pierwsze chronią auto przed zbytnim nagrzaniem, a po drugie sprawiają, że w samochodzie panuje prawdziwie intymna atmosfera co dla wielu z kierowców jest także dość ważnym atutem.

Szukasz specjalistów od oklejania szyb samochodowych? Zapraszamy: Bear-Wrap – przyciemnianie szyb Warszawa.

Be the first to comment on "Szyby samochodowe i szyberdachy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.