Szczecin miastem nauki języków obcych

Każdy z nas choćby raz w trakcie swojego życia spotkał się z sytuacją, w jakiej jakiś cudzoziemiec zaczepił nas na ulicy i prosił by objaśnić mu drogę do celu, do którego potrzebuje dojść. Ludność rejonów granicznych a także miejscowości, w których rozwinięta jest turystyka znają to bez wątpienia. Wielu z nas zna również na nieszczęście poczucie wstydu, gdy musieli z niemocą poruszać ramionami, dlatego że nie znali.

Można stwierdzić, iż jak ktoś przybywa do Naszego kraju i nie zna polskiego jest to jego rzecz, wprawdzie przynajmniej po angielsku winniśmy się umieć porozumieć. Większość ludzi sądzi, iż nauczyli by się ochoczo cudzoziemskiego języka, wielu posiada nawet naturalne predyspozycje do szybkiego zapamiętywania nowych słów a także składni! Jednak większa część utrzymuje, że nauczenie się języków to proces długotrwały, nieinteresujący i kosztowny.

Tymczasem mnóstwo współczesnych szkół językowych oferuje szkolenia, w trakcie których wykorzystywane są innowacyjne sposoby objaśniania. I nie są to w żadnym razie jakieś „podziemne” uczelnie! W Szczecinie działają uczelnie lingwistyczne mające prawo przyznawania tytułów naukowych. Jedna ze szkół w mieście współdziałająca z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznaje swoim uczniom dyplomy owej uczelni. Miejsc, w jakich przyznawany jest dyplom UAM Szczecin ma co prawda jedynie jedno, mimo to już jeśli chodzi o licencjat język niemiecki Szczecin może się pochwalić szerszą perspektywą. Język angielski dla nauczycieli w Szczecinie również stoi na dobrym pułapie, jako kurs znacznie specjalistyczny. Kształcić się tedy jest gdzie i wca le nie tak ciężko i mozolnie jak niejeden twierdzi. Trzeba wyłącznie chcieć.

Be the first to comment on "Szczecin miastem nauki języków obcych"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.