Świat ubrań przyszłych mam

Producenci ubrań ciążowych przekonują, że ubiór dla kobiet w ciąży nie muszą być szerokie niczym nocna koszula. Wręcz odwrotnie – próbują udowadniać, że tego typu odzież ciążowa wcale nie zapewnia wygody, gdyż kobieta czuje się w niej niezbyt atrakcyjnie i bynajmniej nie kobieco. Ciąża powinna być podkreślanym atutem a nie wstydliwie ukrywaną przypadłością. Przydatna jest jednak wiedza na temat kilku sztuczek, które pozwolą zatuszować np. zbyt duży tyłek czy szerokie biodra. W tym wypadku najlepiej nosić spodnie ciążowe z szerokimi nogawkami, które odwrócą uwagę od góry ciała. Najlepiej by miały zaprasowane kanty i były zrobione z dobrze się układających materiałów.

Kobiety ciężarne wyraźne trudności z odzieżą zaczynają odczuwać około 3-4 miesiąca ciąży. Wówczas najbardziej odczuwalnym problemem jest dół odzieży, a więc spodnie lub spódnice. Dlatego szczególnie o nich warto posiadać więcej informacji. Wręcz koniecznym dodatkiem spódnic i spodni ciążowych stał się duży bawełniany pas. Tego typu podejście jest wygodniejsze niż spodnie z obniżoną talią. Ważne by pas, będący najbliżej ?strategicznego? brzucha, był wykonany z ?rozciągliwych? ale niesyntetycznych tkanin typu bawełna czy len. Tego typu ubrania ciążowe pozwolą paniom czuć się swobodnie i atrakcyjnie.

Poza brzuszkiem i pośladkami w czasie ciąży rosną też piersi i z tego powodu wymagają takiej samej opieki. Dobry stanik jest istotny również dla pań, które nie są ciężarne, jednak w czasie ciąży szczególnie ważny jest zakup tego o odpowiednim kroju. Ważne, by brać pod uwagę szerokość pod biustem, wielkość miseczki oraz szerokość ramiączek. Osobny dział stanowią biustonosze do karmienia , wyposażone w odpinane miseczki lub specjalne klapki pozwalające na komfortowe karmienie piersią. O ile stanik jest szczególnie istotny, to kobiety w ciąży powinny zadbać o całą bieliznę. Odpowiednie majtki, ?oddychające?, są potrzebne zwłaszcza po urodzeniu dziecka.

O ile ciąża jest w życiu kobiety dużą zmianą, to obecna propozycja dla ciężarnych jest na szczęście dużo szersza niż za czasów naszych babć i mam. Nie sposób przyjąć do wiadomości, że kilkanaście lat temu statystyczna kobieta w ciąży miała do wyboru na ogół jedną ciężarną sukienkę. W dzisiejszych czasach producenci odpowiadają na wszystkie oczekiwania przyszłych mam. Wyjątkowo bogatą ofertę przedstawia odzież ciążowa . Liczba specjalnie projektowanych bluzek, spódnic i spodni ciążowych przyprawia o zawrót głowy. Podobnie przedstawia się sytuacja z całą gamą kosmetyków. Bardziej istotne jest więc, by kobieta sama potrafiła określić, czego potrzebuje i nie dać się oszołomić.

Be the first to comment on "Świat ubrań przyszłych mam"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.