Środowisko- nasze najcenniejsze dobro

Środowisko naturalne jest źródłem życia i energii. Mimo niesamowitego rozwoju technologii i cywilizacji bez zasobów naturalnych nie bylibyśmy w stanie zbyt długo przeżyć. Niestety surowce ulegają stopniowemu wyczerpaniu, a poprzez duże zanieczyszczenie natura ma problem z regeneracją.

Dlatego obecnie jest tak wiele mniej lub bardziej formalnych ruchów na rzecz ochrony środowiska. W wielu rozwiniętych państwach rządy wprowadzają regulacje zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, które mają ograniczyć szkodliwy wpływ człowieka na środowisko.

Ekologia potwierdzona certyfikatem

Bycie eko to obecnie nie tylko modny trend, ale niemalże konieczność. Zarówno klienci indywidualni, jak i duże przedsiębiorstwa chętniej korzystają z produktów i usług świadczonych przez firmy, które dbają o naturę. Najbardziej znany w tym zakresie jest system zarządzania środowiskowego ISO14001. Posiadanie takiego certyfikatu jest czytelnym znakiem, że organizacja działa aktywnie ogranicza negatywny wpływ na otoczenie naturalne. Oszczędzanie energii oraz zużycia materiałów, segregacja odpadów, wykorzystywanie surowców wtórnych to podstawowe czynności, które wprowadzić może każda organizacja.

Wiedza podstawą ekologicznego działania

O tym, że problem ochrony środowiska jest złożony i wielopoziomowy wie chyba każdy. Aby  dobrze poznać wszystkie związane z nim zagadnienia warto zapoznać się z specjalistyczną literaturą, danymi statystycznymi lub wziąć udział w kursach. Fachowe informacje powinni posiadać zwłaszcza pracownicy firm, które zdecydowały się na wprowadzenie systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Aby zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak również przejść praktyczne szkolenie warto zapisać się na różne szkolenia organizowane przez jednostki certyfikujące. http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/srodowisko-iso-14001/. W ten sposób można lepiej zrozumieć normę i jej wymagania, a także przygotować się do wykonywania audytów w zakresie zarządzania środowiskowego.

Be the first to comment on "Środowisko- nasze najcenniejsze dobro"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.