Sprzęt kuchenny

Istniejące trendy kuchni, podobnie jak innych pomieszczeń mieszkalnych, możemy podzielić na stylistyki dekoracyjne a także stonowane. Do pierwszego rodzaju zakwalifikować stylistyki na przykład takie: afrykański, hinduski, orientalny i hiszpański. Przeciwnie zaś art deco, rustykalny, ekologiczny lub zen to wzory mniej wyszukane. Osoby prowadzący życie w dużym napięciu z reguły nie powinny urządzać kuchni, tak aby była przepełniona sprzętami i dekoracjami.

Nasza kuchnia nie musi być urządzona w ściśle określonym stylu, najistotniejsze jest, żeby budowała odpowiedni dla określonej rodziny stan ducha, oraz była użyteczna. Bo wszak wszelkie naczynia, rondle, woki, sztućce zestawy (takie jak sztućce Gerlach) oraz inne akcesoria i sprzęty kuchenne służą w głównej mierze celom użytkowym, a wówczas później zdobniczemu. Natomiast oświetlenie w pomieszczeniu kuchennym potrzeba, aby było szczególnie dobrze rozważone, w żadnym razie nie może być pierwsze lepsze. Świetnie jest, w przypadku gdy mamy opcje płynnej regulacji intensywności pracy żarówek.

Podczas gotowania żywności przyda się nam dobre, lecz niezbyt ostre światło, a w czasie ich spożywania ? łagodne, kojące. Oświetlenie jest świetnym narzędziem dekoratorskim, niezwykle tworzy atmosferę wnętrza, w wielu przypadkach uwydatnia jego styl w wyższym niż różne garnki do gotowania i inne wyposażenie kuchni. Zdecydowanie żal byłoby zmarnować tę szansę. Do wyboru jest przecież kilka rozwiązań: lampki wiszące, oświetlenie na ścianę lub sufit, różnej wielkości kinkiety, lampy instalowane nad lub pod szafkami.