Ślub z poprawinami – czyli jak ustawić stoły?

stoły weselne

Sprawna organizacja ślubu i wesela wymaga od młodej pary dużego zaangażowania na każdym etapie planowania tego ważnego wydarzenia. Jak pogodzić praktyczne z eleganckim i sprawić, by goście nie tylko dobrze się na weselu bawili, ale i nie dochodziło między nimi do spięć?

Ustawienie stołów i usadzenie gości – jak to przeprowadzić?

Ważnym elementem, który może pomóc w ograniczeniu napięć między gośćmi obu rodzin jest odpowiednie ustawienie stołów i dopasowanie konkretnych miejsc do odpowiednich gości. Jeśli stół będzie „mieszany” z rodzinami i panny młodej i pana młodego, to warto tutaj przemyśleć winietki na ślub z oznaczeniem kto gdzie siedzi i takim doborem miejsc, by osoby, które wzajemnie się nie lubią siedziały przy osobnych stołach.

Te teoretycznie banalne czynności mogą uratować atmosferę na weselu od niepotrzebnych kłótni i nerwowych dyskusji, które zwykle więcej psują niż wnoszą.

Dobrze jest również zaraz po rozpoczęciu wesela, czy późniejszych poprawin ocieplić atmosferę między parą młodą a gośćmi. Dobrym pomysłem mogą być w tym miejscu specjalne, zabawne podziękowania za przybycie.

Drobne gesty często rozbijają ewentualną słabszą atmosferę i potem już przy samym usadzaniu ludzi przy stole nastrój jest o wiele lepszy. Stoły, zarówno na ślub, jak i na poprawiny warto ustawić w odpowiednich odległościach, tak, by goście nie potykali się o siebie ani o innych, co mogłoby wzbudzić dodatkowe nerwy.