Ręczne wciągniki łańcuchowe – inwestycja, która się zwróci

Wciągniki ręczne łańcuchowe znajdują zastosowanie przy pionowym podnoszeniu i transportowaniu ładunków oraz przy przeciąganiu ciężarów w dowolnym kierunku. Zakup tych urządzeń to inwestycja na długie lata. Pomogą w wykonywaniu codziennych czynności, jednak przed zakupem, warto je przetestować. Dlaczego? Doradzają specjaliści z firmy Red Rooster, która prowadzi wynajem i sprzedaż urządzeń dźwigowych, a w tym wciągników ręcznych.

Czy warto kupić ręczne wciągniki łańcuchowe?

Tak naprawdę to zależy od wielu czynników. Wciągniki łańcuchowe to wyjątkowo uniwersalne i pomocne urządzenia, ale szczególne zastosowanie znajdą w przemyśle i budownictwie, zwłaszcza tym specjalistycznym. Wówczas w grę wchodzi specjalistyczny sprzęt, którego używanie jest niezbędne, aby w pełni profesjonalnie móc wykonać powierzone zadania.

Do takich narzędzi czy maszyn zaliczamy chociażby dźwig, który jest jednym z niezbędnych narzędzi na placu budowy, gdzie konieczna może okazać się pomoc specjalistycznego sprzętu, który pomoże podnieść ciężary na znaczne odległości i wysokości. Pomoc dźwigu może okazać się wtedy nieoceniona.

Nie inaczej jest z wciągnikami łańcuchowymi, które znajdują zastosowanie przy pionowym podnoszeniu i transportowaniu ładunków oraz przy przeciąganiu ciężarów w dowolnym kierunku. Wciągniki ręczne łańcuchowe mogą dostosować się do indywidualnych wymagań klientów, zmieniając długość łańcucha nośnego i manewrowego. Wtedy zmienia się także zastosowanie tych urządzeń.

A może lepiej wynająć profesjonalną firmę? Sprawdź przed zakupem

Przed zakupem wciągnika ręcznego łańcuchowego, trzeba pamiętać o tym, że jest to specjalistyczne narzędzie, której jednak nie zawsze będzie przydatne. Jest też wymagające jeżeli chodzi o konserwacje. Tym bardziej, że urządzenia o udźwigu powyżej 2.000 kilogramów podlegają zgłoszeniu i odbiorowi przez UDT.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego typu urządzeń, warto jest je wynająć i sprawdzić, czy na pewno wciągniki będą nam niezbędne. Do sprowadzenia tego specjalistycznego sprzętu zwykle wynajmuje się specjalistyczną firmę, która posiada w swej ofercie właśnie takie urządzenia. Tego typu firmy, jak na przykład Red Rooster Poland, zapewniają nie tylko specjalistyczne urządzenia, ale także wykwalifikowanych operatorów. To właśnie oni, jako jedyni, powinni sprawować nadzór i pieczę nad maszyną, które nie tylko wymagają odpowiedniej konserwacji, ale także są stosunkowo skomplikowane w obsłudze. Profesjonalista pomoże również zadbać o zabezpieczenie sprzętu. Pamiętajmy też o bezpieczeństwie – to najważniejsze!

Be the first to comment on "Ręczne wciągniki łańcuchowe – inwestycja, która się zwróci"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.