Pokonaj wszelkie przeszkody z Giulią Quadrifoglio

Giulią Quadrifoglio to obecnie jeden z najsilniejszych aut tego segmentu i zarazem niezwykle drapieżna maszyna, która legendarne okrążenie w Nürburgring pokonała w zaledwie 7 minut i 32 sekundy. Co w tym niezwykłego? To najlepszy wynik wśród sedanów, który sprawił, że Giulia znalazła się w trójce najciekawszych i najmocniejszych sportowych aut obecnych na rynku. Brzmi kusząco? To dopiero początek…

Zielone Piekło zdobyte!

Nürburgring, zwane również Zielonym Piekłem, to prawdziwy tor przeszkód i zarazem doskonały sprawdzian dla aut sportowych. To właśnie ta mordercza trasa, pełna trudnych zakrętów i niespodziewanych zwrotów akcji pokazuje, na co naprawdę stać samochód. Niewielu zdobyło ją w dobrym czasie. A z pewnością nie udało się tego dokonać nikomu w taki sposób, jak zmysłowej i drapieżnej Giulii Quadrifoglio z włoskiej stajni Alfy Romeo. Dlaczego wyróżnia się na tle innych samochodów? Stanowi połączenie sportowego auta z samochodem osobowym średniej klasy. Twórcy modelu nie bali się jednak tego nieco ryzykownego połączenia. Dzięki temu uzyskali maszynę, która Zielone Piekło zdobyła w niecałe 8 minut, osiągając tym samym miejsce wśród trójcy najlepszych – oprócz Alfa Romeo Gulia Quadrifoglio znajduje się tam również Ferrari 430 Scuderia Horst von Saurma czy Porsche 911 Turbo generacji 997.

Potężne serce Giulii Quadrifoglio

W czym tkwi siła tego kompaktu? W najsilniejszej wersji maszyny bije ogromne serce: silnik V6 z podwójnym doładowaniem o pojemności 3l, 510 KM i wartości 600 Nm. To sprawia, że auto może rozpędzić się do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund! Sukces Giulia zawdzięcza również solidnie wykonanemu układowi kierowniczemu, a także dobrze skrojonemu zawieszeniu. Dzięki konstrukcji tego typu kierowca nie tylko może cieszyć się doskonałą jazdą, ale dodatkowo czerpie z niej maksimum przyjemności. Przy tym wszystkim należy nadmienić, że Giulia Quadrifoglio to wciąż auto osobowe średniej klasy, które prezentuje się wyśmienicie na tle swoich konkurentów. Aby możliwości jezdne były jeszcze lepsze, projektanci Alfy Romeo zadbali, o zaopatrzenie w postaci m.in. odpowiedniej wielkości spojlera, dyfuzora z czterema końcówkami wydechowymi, większej atrapy chłodnicy oraz elementów wykonanych z lekkiego włókna węglowego. W ten sposób otrzymujemy drapieżną gwiazdę, dla której żadna trasa nie stanowi poważnej przeszkody.

Be the first to comment on "Pokonaj wszelkie przeszkody z Giulią Quadrifoglio"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.