Piercing – Jak wybrać kolczyk ?

kolczyki do pępka

Wybór odpowiedniego kolczyka jest w piercingu sprawą kluczową. Jeżeli nie mamy jeszcze przekłutego miejsca i chcemy założyć nowy trzeba się zastanowić w pierwszej kolejności gdzie go chcemy założyć. Jak już wymyślimy musimy udać się do studia tatuażu bądź salonu kosmetycznego i zrobić przekłucie lub przekłucia. W świeże rany najlepiej wsadzić coś z klasycznych kolczyków wykonanych z tytanu. Tytanowe kolczyki nie powodują żadnych komplikacji, które mogą się pojawić przy zastosowaniu kolczyka ze stali chirurgicznej. Na wymarzony kolczyk trzeba będzie poczekać do wygojenia się rany.

Jeżeli zaś mamy już jakiś kolczyk założony od dłuższego czasu i chcemy go wymienić na inny sprawa jest dużo prostsza. Jest pewne ułatwienie gdyż specyfika przekłutego miejsca ograniczy nam możliwość wyboru niektórych kolczyków, np. nikt nie włoży sobie do nosa banana z kulką 5 i 8 mm ? są to klasyczne kolczyki do pępka.

Trzeba zwrócić uwagę na średnicę dziurki i grubość tkanki w miejscu przekłucia i wybrać kolczyk z odpowiednim pręcikiem (średnice: 0.8, 1.2, 1.6, 2.0, ? mm długości: 6, 8, 10, 12, ? mm). Wybór za krótkiej sztangi może spowodować, że kolczyk zacznie się wrastać.

Do wyboru mamy mnóstwo kolorów, wzorów, rozmiarów i materiałów, z których kolczyki są wykonane. Większość sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu biżuterii posiada tysiące kombinacji wzorów czy kolorów.