Pędzelki do paznokci, czyli tajniki każdej stylistki

Każda stylistka, która pragnie się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności w zakresie zdobienia paznokci, powinna zapoznać się dokładnie z asortymentem, jaki może jej w tym zadaniu pomóc albo przynajmniej ułatwić zrozumienie pewnych procesów.

Mówiąc o różnych technikach malowania paznokci, warto również wspomnieć o różnych rodzajach pędzelków do paznokci, które stanowią niezwykle pomocny dodatek w kosmetyczce, zwłaszcza w profesjonalnym studio, gdzie nie ma miejsca na pomyłki bądź niedociągnięcia.

Najlepszym rodzajem, czy też w pewnym sensie ,,klasą” pędzelków (zwłaszcza, jeśli chodzi o pędzelki do lakieru) są te wykonane z włosia nylonowego. Ze względu na wysoką trwałość oraz jakość takich pędzli można mieć pewność, że będą one służyć przez kolejne zabiegi bez zarzutu. Łatwe rozprowadzanie oraz brak kłopotliwych, wypadających włosków, to także argumenty przemawiające za tym, by to właśnie ich używać w trakcie wykonywania kolejnych prac. Pędzelkami można nakładać żel, akryl bądź hybrydę, jak i wiele elementów ozdobnych. Bez problemu można się nimi posłużyć, aby nadać paznokciowi wysoki połysk za pomocą brokatowej mgiełki, czy efektu syrenki, który jest szczególnie uwielbiany w ostatnim sezonie.

W zależności od typu wykonywanej stylizacji, pędzelki różnią się między sobą rozmiarem oraz kształtem samego włosia. Tak zatem- pędzelki cienkie, wąskie są przeznaczone do wykonywania drobnych wzorków na paznokciu. Pędzelki przypominające malutką gąbeczkę idealnie sprawdzą się do nakładania na płytkę pyłków i mgiełek, które dadzą nam iście karnawałowy wygląd. Pędzle o nieco ściętej końcówce, a więc takie, które przypominają swoim kształtem trapez, to wspaniali partnerzy przy nakładaniu żelu i akrylu. Bardzo zręcznie można dostosować je do kształtu paznokcia i tym samym bez problemu rozprowadzić po płytce odpowiednio grubą warstwę lakieru. Warto wspomnieć również o ,,miotełkach” służących do strzepywania nadmiaru błyskotek- to produkt niezbędny nawet w najbardziej wykwalifikowanym studio. Przede wszystkim wpływa na jakość i komfort pracy, a także przyspiesza nieco niektóre procesy zdobienia (z zachowaniem dbałości o szczegóły), które mogą wydawać się nieco żmudne i pracochłonne.

Be the first to comment on "Pędzelki do paznokci, czyli tajniki każdej stylistki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.