Charakterystyka płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego

Osoby decydujące się na nowoczesne ogrzewanie podłogowe powinny zaopatrzyć się w płyty izolacyjne dla zwiększenia swojego komfortu. Korzyściami stosowania tego systemu będzie ograniczenie strat energii do podłoża, a także zminimalizowanie czasu nagrzewania podłogi. To jednak nie wszystkie cechy tego typu płyt izolacyjnych. Co jeszcze one oferują i co warto o nich wiedzieć?

Więcej za mniej

Warto wiedzieć, że komfort cieplny przy ogrzewaniu podłogowym, stosując płyty izolacyjne, jest możliwy przy temperaturze w pomieszczeniu o 3-4°C niższej niż przy ogrzewaniu kaloryferami. Można z tego wywnioskować, że ogrzewaniem podłogowym już przy temperaturze 20-22°C uzyska się właściwy komfort ciepła, a w przypadku ewentualnego przegrzania będzie miał miejsce efekt samoregulujący. Należy wziąć pod uwagę, że przesadne uczucie ciepła może doprowadzić do cieplnego dyskomfortu, należy zatem ogrzewać pomieszczenia z umiarem. Znanym producentem tego typu płyt jest na przykład firma Gór-Stal.

System ogrzewania podłogowego przy zastosowaniu płyt izolacyjnych zdecydowanie zwiększa komfort, a także obniża koszty związane z ogrzewaniem domu lub mieszkania. System ten zapewnia bardzo korzystny dla człowieka rozkład temperatury, czyli znacznie więcej ciepła będzie odczuwalne przy podłodze, a mniej na wysokości głowy. Jeżeli w pomieszczeniu będzie ciepła podłoga, komfort będzie zwiększony na tyle, że będzie można zmniejszyć temperaturę o 2 °C. Jest to równoznaczne z oszczędnością energii około 12%, a także zdecydowanie mniej kurzu w powietrzu. Równomierne przekazywanie ciepła przez całą powierzchnię podłogi jest świetną opcją dla łazienek oraz pokoi dziennych.

Cyrkulacja kurzu

Wspomniano przed chwilą o zmniejszonej cyrkulacji kurzu. Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie płyt izolacyjnych przy ogrzewaniu podłogowym zapewni również właścicielom znacznie mniej zauważalnego kurzu w powietrzu, co oczywiście jest bardzo zdrowe, a w przypadku różnych alergii wręcz zbawienne. Mając zamontowane ogrzewanie podłogowe, mamy też zdecydowanie większe możliwości w aranżacji pomieszczeń ze względu na brak zauważalnych elementów grzewczych. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby meble miały nóżki. System ogrzewania podłogowego przy zastosowaniu płyt izolacyjnych ma znakomite właściwości izolacyjne. Bardzo ważną zaletą jest również wodoodporność, co pozwala na bardzo bezpieczne zamontowanie płyt w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnie i łazienki. Powierzchnie płyt izolacyjnych są pokryte warstwą, która wpływa na lepszą przyczepność używanych standardowo zapraw klejowych. Produkt jest również bardzo wytrzymały na ściskanie, a także wolny od związków freonowych.

Be the first to comment on "Charakterystyka płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.