Organizowanie stypy

Według polskiej tradycji stypa jest uroczystą ucztą organizowaną w przypadku śmierci bliskich nam osób. Jest to wyraz szacunku dla zmarłego i jego rodziny. Wtedy można odpowiednio pożegnać osobę zmarłą w gronie najbliższych. To bardzo ważne.

Organizowanie stypy

Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce. Przy organizacji tego typu spotkania nie trzeba przesadzać z kosztami. Warto zachować rozwagę. Niektórzy z różnych względów organizują stypę w domu. Jednak nie zawsze jest na to czas, ponieważ już samo załatwianie spraw związanych z pogrzebem zajmuje właśnie dużo czasu i siły. Dodatkowo jest to pewne obciążenie psychiczne. Na pewno dom pogrzebowy Lublin zorganizuje odpowiednią stypę. W pobliżu domów pogrzebowych często są restauracje, gdzie można właśnie tam zorganizować stypę. Pracownicy zajmą się wszystkim pod względem naszych oczekiwać. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe menu, to oczywiście może być skromny. Może to być podstawowy poczęstunek w postaci obiadu w dostosowanym miejscu. Najlepiej, aby było ciche i kameralne. Do tego kawa, herbata, ciasto –  to wszystko z pewnością powinno wystarczyć. Kelnerzy z restauracji zajmą się obsługą gości.

Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej zawiadomić osoby, które chcemy zaprosić na stypę. Oczywiście należy podać miejsce i czas. Zazwyczaj takich informacji udzielamy już podczas powiadamiania o pogrzebie. Wtedy każdy może odpowiednio zaplanować swój czas i pojawić się na tym smutnym dla rodziny dniu.

Be the first to comment on "Organizowanie stypy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.